Galatasaray’da Nihat Kırmızı: Tüm federasyonu nazaranve davet ediyorum

Gattuso

New member
Spor Toto Muhteşem Lig ‘in 21. haftasında Atakaş Hatayspor ile karşılaşan Galatasaray , maçı 4-2 kaybetti. Güçlü çabanın akabinde basın mensuplarının karşısına geçen Galatasaraylı yönetici Nihat Kırmızı, açıklamalarda bulundu.

“Galatasaray haksızlığa uğrarsa, bunu tüm Türk futbolu öder”

Son periyotlarda gündemde oldukçaça yer bulan hakem kararları ile ilgili konuşan Nihat Kırmızı, “Galatasaray haksızlığa uğrarsa, bunu tüm türk futbolu öder. Galatasaray’ın bu dönem Avrupa’ya gidemeyecek olması Türk futbolu için büyük bir kayıptır. Galatasaray, Avrupa’da olmasaydı tahminen Şampiyonlar Ligi’ne kadro gidemeyecekti. Bu Türk futbolu için büyük bir utançtır, bu hakemlerin yaptığı. Tüm federasyon yetkililerini nazaranve davet ediyoruz. Dışarıdan hiçbir kurum Galatasaray’ın içine müdahale edemez.” dedi.

“Çok beklerler”

“Tüm federasyonu vazifeye davet ediyorum. Onlara bunun niçinlerini soracağız. Bizim içerideki yaptığımız yeniliklere onlar müdahale etmek istiyorsa, fazlaca beklerler. Dışarıdan hiç bir kurum, Galatasaray’ın içine müdahale edemez.” tabirlerini kullandı.

“Yeni hocamıza bir daha en çok Fatih Hoca dayanak olacaktır”

Fatih Terim hakkında konuşan yönetici, “Yönetim ortasında hayli büyük bir ayrışma yok. Fatih Hoca Galatasaray’a uzun yıllar hizmet vermiş, topluluğun en kıymetli isimlerinden biridir. Belirli isimler toplumsal medyadan birtakım bildiriler vermeye çalışıyor. Natürel ki her fikir birebir olamaz. Bu maçı kazanmamızı en hayli Fatih Hoca isterdi. Yeni hocamıza bir daha en epeyce Fatih Hoca dayanak olacaktır. Fatih Hoca herkesten çok Galatasaraylı’dır” halinde konuştu.

“Bizimle ilgili fikir ayrılıkları var ise, bunun yerleri ve vakti bellidir”

Nihat Kırmızı, “Bizimle ilgili fikir ayrılıkları var ise, bunun yerleri ve vakti aşikardır. Galatasaray’ın makus gittiği bir devirde toplumsal medyadan daha da berbatlaşması için çabalayan bireyler Galatasaraylı değildir.” diyerek, kelamlarını noktaladı.

Bir basın mensubunun ‘Maaş ödemeleri konusunda bir sorun var mı?’ sorusu üzerine Kırmızı, “Takımın rastgele bir maaş sorunu yok. Birileri bunu yazmaya çalışıyor” açıklamalarında bulundu.