Gri pasaport skandalıyla gündeme gelen AKP’li Yeşilyurt Belediyesi tanıtım için harekete geçti; Lider, 950 bin liraya ekrana çıkacak

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Gri pasaport skandalıyla gündeme gelen Malatya Yeşilyurt Belediyesi’nin Lideri Mehmet Çınar, 950 bin liraya ilçenin tanıtımı için ekrana çıkacak.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine bakılırsa; “göçmen kaçakçılığı ve gri pasaport skandalı”yla aylarca gündemden düşmeyen AKP’li Malatya Yeşilyurt Belediyesi, ilçenin tanıtımı için harekete geçti. Yeşilyurt Belediyesi, 30 Haziran 2021’de ihaleye çıkarak belediye ve ilçenin tanıtım ve canlı yayın hizmeti alacağını duyurdu. İhaleye iki firma katılırken, 26 Temmuz’da belediye iştiraklerinden olan Yeşilyurt İşgem Teknoloji İş Geliştirme Teşebbüs Hizmetleri İmar İnşaat Besin ve Tic. Ltd. Şti. ile 950 bin TL’lik mukavele imzalandı.

Kontrat kapsamında Yeşilyurt’un tanıtımı için ulusal kanallarda 3’er dakikadan 10 kere olmak üzere 30 dakika canlı yayın gerçekleştirilecek. Belediye Lideri Mehmet Çınar, farklı kanalların televizyon stüdyolarında 5 kez 15’er dakika canlı yayına katılacak. Malatya’ya yönelik yayın yapan uydu kanallarında toplam150 dakika da ayrıyeten canlı yayın yapılacak, 2 uydu kanalında ise 25 dakikalık tanıtım sineması 4 ay boyunca ekranlarda yer alacak. Belediyenin 25 noktadan görüntüsü, fotoğrafı ve havadan imajları çekilecek. Belediyenin tanıtım sinemaları ise 3 farklı mahallî kanalda yayınlanacak. Belediyenin faaliyetleri mahallî mecmua ilanları, radyo yayınları ve mahallî internet haber sitelerinde gösterilecek.

Yeşilyurt Belediyesi’nin Eylül 2020’de “Çevreye Hassas Bireyler Yetiştirmek Projesi” için Almanya’ya gönderdiği 45 bireyden 43’ünün geri dönmediği ortaya çıkmış, olayla ilgili soruşturma başlatılmıştı. Belediye Lideri Mehmet Çınar, skandalı lisana getiren CHP’lileri suçlamış, “CHP Genel Lider Yardımcısı’nın ne işi vardı Türkiye gündemine taşıyacak. Kendi memleketi değil mi, kendi de Malatyalı değil mi? ” açıklamasını yapmıştı. Nisan ayında patlak veren ve aylarca gündemden düşmeyen olayla ilgili ortalarında vali yardımcısının da bulunduğu 4 bürokrat misyondan alınmıştı.

TIKLAYIN – Hakkında “gri pasaport” soruşturması başlatılan Yeşilova Belediyesi: Yöntemsiz ve kanuna alışılmamış bir işte yer almadık