Hakan Keleş’ten dördüncü gol itirafı: Oyuncularıma kızdım

Gattuso

New member
Muhteşem Lig’in 14’üncü haftasında Beşiktaş alanında GZT Giresunspor’a 4-0 mağlup oldu. Müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan GZT Giresunspor Teknik Yöneticisi Hakan Keleş, “Kazandığımız için memnunuz. Bizim de puana muhtaçlığımız vardı. Başından sonuna kadar inanılmaz disiplin içerisindeydik. Oyuncular, söylemiş olduklerimizi yerine getirdiler. Beşiktaş’ın baskılı başlayacağını biliyorduk. Biraz denetimli başladık. Öne geçebilirdik lakin penaltı ile kırılma yaşadılar. Çok yeterli oynadığımızı düşünmüyorum. Bizim üzere bir topluluğun bu biçimde bir galibiyete muhtaçlığı vardı. Sonuçta 3 puan kazandık. Önümüze bakıyoruz. Gol yememek kıymetliydi. 8 maçta 4 gol yedik. Buna ehemmiyet veriyorum. Yakaladıklarımızı attık. 3 puan dışında bu maçta birfazlaca şeyi kazandık” diye konuştu.

“Beşiktaş’ın defansif olarak zaafları var, onlardan yaralanmaya çalıştık”

Beşiktaş’ın inanılmaz bir iç saha performansı olduğunu kaydeden Hakan Keleş, “Trabzonspor’dan daha sonra ikinci sırada sanırım. Biz de bu periyoda kadar baskılı oynuyorduk. Burada biraz makûs gidişatın baskısı olacağını biliyorduk. Oyundan hayli şad değilim. Beşiktaş’ın defansif olarak zaafları var, onlardan yaralanmaya çalıştık” formunda konuştu.

“Lig başında transfer badiresi çektik”

Geçtiğimiz dönem Giresunspor’un başına geldiğini hatırlatan Keleş, “Başkanla daha evvel de çalışma fırsatı yakalamıştım. Lider olduktan daha sonra teklif etti. O günden daha sonra ahenk ortasında çalışıyorduk. Lig başında transfer düşüncesi çektik. 0’dan grup kurmanın zorlukları var. Bunu çabuk atlattık. Biz o devir oyuna odaklıydık. Güzel ilerledik. İnanılmaz takdir edilecek bir şey. Birinci golü Fenerbahçe maçında atmıştık. daha sonrasında 2 maç dışında daima gol attık. Ofansta eksiğimiz var. Gol beklentimiz düzgündü. Bu maç düşmüş olabilir. Ligde kalıcı olma maksadı için gerekli destekleri yapacağız” sözlerini kullandı.

“O golün atılmasını istemezdim”

Beşiktaşlı kaleci Mert Günok’un yerde kalmasının akabinde gelen golü gerçek bulup bulması sorulan Hakan Keleş, “Kesinlikle yanlış buluyorum. 2’nci golde de ayağı kaydı. Oyuncuya söylemiş oldum ‘görmediğini söylemiş oldu’. O golün atılmasını istemezdim, bizim kulüp olarak o denli bir duruşumuz yok. Maçtan evvel hatta Beşiktaş Avrupa kupalarında oynuyordu, bize erteleyebilir miyiz dediler, ‘erteleyebiliriz’ dedik. Bizim kulüp olarak bir duruşumuz var, lige çıktığımızdan beri bunu sergilemeye çalışıyoruz. Hatta Kulüpler Birliği 6 maçlık hakemlerle konuşmama yasağı aldı biz geçen sene hiç konuşmadık. Hakemlerin oyunun kesimi olduğunu düşünüyoruz. Bizim centilmen bir duruşumuz var. Ancak golden daha sonra oyuncularıma içeride de kızdım. Maçın heyecanından ayağının kaydığını, sakatlık olmadığını düşündüklerini söylemiş olduler. Kondisyoner Stefano geldi. ‘Nasıl bu biçimde bir gole müsaade veriyorsun’ dedi. Ben de golün atılmasını istemezdim. hiç bir biçimde kabul etmeyiz. O denli bir diyaloğumuz oldu. Oyuncularımın rahatsız olduğunu düşünüyorum. Sergen de fazlaca sevdiğim arkadaşım. Bu durumda aslına bakarsanız ben oyunun, oyun kısmındayım. Gösteri kısmıyla ilgilenmiyorum. 3-0’dan daha sonra gösteri gayeli bir şeyler yaptılar. Onları uyardım. Oyuncuların emeğini yalnızca oraya bağlarsak badire çekeriz. Oraya bağlı kalmayalım. 44 yıl ortadan daha sonra lige gelmek, tutunmak. bir daha devre ortası açmaya uğraşacağız. Sıkıntı lakin kalıcı olmak istiyoruz. Ligin ikinci yarısı daha sıkıntı. Destekleri yaparak kalıcı olmak istiyoruz. Lider bana ‘Beşiktaş’ın talepleri var’ dedi. Cumartesi de pazar da oynarız dedik. Federasyon müsaade vermemiş. Bizim duruşumuz öyleydi” dedi.