Hekim müsaadeli gününde hemşire eşine yardım etti: Bakan Koca’nın teşekkür ettiği fedakar çiftten aşı daveti

JoKeR

Active member
Manisa’nın Sarıgöl Devlet Hastanesinde hemşire olarak çalışan Yağmur Küçücük aşı polikliniğindeki nöbeti sırasında, müsaade gününde kendine yardıma gelen eşi Dr. Taner Küçücük için toplumsal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Yağmur Küçücük’ün “Bu beyefendi benim eşim beraberinde hastanemizde çalışan bir doktor. Dün mesaide olmamasına karşın 9 saat boyunca benimle aşılamada çalıştı, yardım etti. Güzel ki varsın koca yürekli. He bu ortada aşınızı da olun” paylaşımı toplumsal medyada beğeni toplarken, Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca da paylaşımı kendi hesabından da duyurdu.

“Bu fedakârlıkların arkasında acı deneyimler var”

Bakan Koca, paylaşımında “Yağmur hemşire Kovid-19 servisinde bakılırsavli. Hastalarıyla ilgilenirken kendi babasının yanında olamamış. Eşi doktor. Dün vazifeli olmadığı biçimde 9 saat aşılamada Yağmur hanıma yardım etmiş. Bu fedakârlıkların arkasında acı deneyimler var. Yağmur hanım, aşınızı olun derken epeyce haklı” tabirlerine yer vererek, sağlıkçılara fedakarca çalışmalarından dolayı bir sefer daha teşekkür etti.

“Eşime minnettarım”

Sarıgöl’deki hastanede virüse karşı aşılama çalışmalarını sürdüren hemşire Yağmur Küçücük, Sıhhat Bakanının paylaşımının kendilerini memnun ettiğini söylemiş oldu.

Yağmur Küçücük, “O gün ağır bir günümüzdü. Pandemi başladığından beri aslına bakarsan her günümüz hayli ağır geçiyor ve çok yoruluyoruz. O gün de sağolsun eşim nazaranvli değildi, beni işe bırakmıştı. Yoğunluğu da görür görmez ‘ben size yardım etmek istiyorum’ dedi. Bu iş dayanışma işi diyerek yola çıktık. Kendisi de burada hastaların barkodlarını okutma ve ayrıntılarını defterlere işlememizde yardımcı oldu. Kendisine bu hususta minnettarım. Sonuçta çalışmak zorunda değildi, kıyamadı yorgunluğumuzu gördü ve yardımcı oldu” diye konuştu.

“Keşke babam da aşı olabilseydi”

Koronavirüs pandemisinde verdikleri gayret sıraasında virüse yakalanan babasını kaybeden Hemşire Küçücük, “Burası epeyce karışık hisler içeriyor benim için. Pandemi süreci herkesi yıprattı lakin ben biraz daha fazla yıprandım. Zira ben 26 Kasım günü Covid sebebiyle babamı kaybettim. O periyot Bursa’da çalışıyordum. Covid olduğunda ben ona yetişemedim, yanında olamamıştım. bu biçimde olunca ruhsal olarak çöküntüye girdim, yetemedim.

Bir sıhhat çalışanı olarak bu durum benim için daha da sıkıntı. Herkese koşup yardım ediyoruz. (aslına bakarsan paranı alıyorsun. Bu işi bunun için yapmıyor musun) diyen bir kesim var. O kısma şöyleki seslenmek istiyorum. Evet, para alıyorum fakat olağan bir devlet memuru maaşı alıyorum. Sonuna kadar bu paranın karşılığını veriyorum. Bu meslek ‘Ben paramı alıyorum, yapıyorum’ mesleği asla değil. Bu durumda ben de babamın yanında olamadım ve üzüldüm.

Sonuçta o beni bugünler için yetişirdi. Beni hayli severdi. Bakan beyefendi de babamla ilgili olan toplumsal medya paylaşımımı görmüş sanırım. Onu görmesi beni hem üzdü hem sevindirdi. Sesimizi duymuş oldu. Keşke babam da aşıya yetişebilseydi. O aşılanmayı nitekim çok istiyordu lakin olmadı, yetişemedi” diye konuştu.

“Aşıyla bir arada vefat oranları azalıyor”

Yaşanan pandeminin herkesi etkilediğini kaydeden Yağmur hemşire vatandaşlara aşı davetinde bulunarak şu biçimde devam etti:

“Bu pandemi herkesi etkiledi, toplumun en üstünden en altına kadar. bu biçimde olunca da bir an evvel normalleşmemiz gerekiyor. Herkesi aşıya davet ediyoruz. Ben de Kovid geçirdim. Çok felaket bir hastalık. Bir an ölüyorum sandım. Şu an aşılıyım.

Aşılarla birlikte hastaneye yatış oranları azaldı, vefatlar azalıyor. Yani sevdiklerinizle yarınlarınızı görmenizi sağlıyor. Onun için aşılanın diyorum. Beşerler birden fazla vakit tabibe bile istişareden ilaçlar kullanıyorlar, onları düşünmüyorlar ancak aşının yan tesirlerini düşünüyorlar. İnanın hastalık daha tehlikeli. Hastaların epey acı çektiklerini, yalvardıklarını gördük.

Gelin aşınızı olun, devletimiz bizlere sizlere bu imkanı vermiş. Bu imkan varken daima bir arada el ele bu çabayı kazanalım. Biz sonuna kadar ülkemiz için her şeyi yapmaya hazırız. Sonuçta bu ülkenin evlatlarıyız ve bu ülke için varız. Hepimiz biriz ve daima bir arada sonuna kadar yürüyeceğiz” diye konuştu.

“Kalabalığı görür görmez yardım ettim”

Müsaade gününde eşi Yağmur hemşireye yardıma gelen acil servis tabiplerinden Dr. Taner Küçücük ise “Ben eşimi nöbete bırakmaya gelmiştim. Kalabalığı görür görmez yardım etmek niyetiyle yanlarına geldim ve eşlik etmek istedim. Hem onlara moral motivasyon olsun birebir vakitte en azından küçük de olsa yardımım olsun istedim. Eşim buraya 4 ay evvel geldi. Onun da alışma evresi. Ben de meskende yalnız ne yapacağım fikriyle ‘hanımcılık kazansın’ diyerek geldim ve eşime yardımcı oldum. Genelde de aslına bakarsan mesai saatlerim haricinde da hastaneye daima uğrarım. O gün de vaktimi burada değerlendirdim.” dedi.

Sarıgöl Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Mehmet Karaduman da, “Arkadaşlarımızın hepsi özveriyle çalışıyorlar. Yağmur hanım ve tabip Taner beyin toplumsal medya paylaşımlarına Bakan beyin dönüş yapması daha sonrası hayli olumlu dönüşler aldık. Tahminen yalnızca biz gündeme geldik lakin tüm sıhhat çalışanlarımız fazlaca özverili olarak, gecesini gündüzü mesai kavramı gözetmeksizin katarak çalışıyorlar. Bu özverilerinden dolayı kendilerine hayli teşekkür ediyoruz” diye konuştu.