Hülya Avşar: Biraz daha yaşımızı aldıktan daha sonra…

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
Hülya Avşar: Biraz daha yaşımızı aldıktan daha sonra… Hülya Avşar, Darülaceze’nin hizmet ve projelerini tanıtmak üzere düzenlenen 12. Darülaceze Buluşmaları’na katıldı. Avşar, “Bir gün siyasete atılır mısınız?” sorusuna, şu karşılığı verdi: Siyasete atılmak hayatım boyunca hiç aklımdan geçen bir şey olmadı. Benim de söylemek istediğim hayli şey var fakat artık değil. Tahminen biraz daha yaşımızı aldıktan daha sonra. Şayet ki benim parti sorununun haricinde bir vatandaş olarak yapabileceğim bir şeyler olacaksa siyasetçi olmak isterim.

Ünlü sanatçı Hülya Avşar, Darülaceze’nin hizmet ve projelerini tanıtmak üzere düzenlenen 12. Darülaceze Buluşmaları’na onur konuğu olarak katıldı. Düzenlenen aktiflikte konuşan Avşar, şunları söylemiş oldu:

– İhtiyar meclisi denen hoş bir cümle var. O ihtiyar meclisinin manası aslında o yaşlılarımızın ne kadar bedelli olduklarıdır. Bizim bu dünyadan anlamadığımız lakin onlarla konuştuğumuz vakit epeyce şey öğreneceğimiz, hatta onların bize uzaktan bakıp güldükleri bir dünya orası. Burada ailenin kıymeti en epey altı çizilen noktalardan biri oldu. Ben de daima kızımla tıpkı şeyi konuşuyorum.

AİLEN YOKSA HİÇBİR ŞEYİN YOM DEMEKTİR

– Aile epey değerli diyorum ezelden beri. Zira paran da olabilir, ünlü de olabilirsin, her şeye sahip de olabilirsin ancak dönüp baktığın vakit gerine seni seven ve güvenebileceğin, sırtını yaslayabileceğin bir ailen yoksa hiç bir şeyin yok demektir. Ki var olduğuna şükürler olsun. Yaşlı bakım alanları ve yaşlılarımızın toplumsal alanlarını görür görmez inanamadım. Bu kadar kısa müddette bitmesi de fazlaca hoş. Takviye veren herkese teşekkürler, sağ sol demeden siyasette kim nereye bakarsa baksın, kim nereyi severse sevsin beni hiç ilgilendirmiyor. Bu tıp şeyleri destekleyen her insanın her vakit başımın üstünde yeri olacaktır.

BENİM DE SÖYLEMEK İSTEDİĞİM ŞEYLER VAR

“Bir gün siyasete atılır mısınız?” sorusuna yanıt veren Avşar, şu tabirleri kullandı:

– Siyasete atılmak hayatım boyunca hiç aklımdan geçen bir şey olmadı. Ama son birkaç yıldır o kadar siyasetin içine girdi ki sanatkarlar, iş insanları. ötürüsıyla farkında olmadan hepimizin konutunda siyaset dediğimiz şey, meskenin sorunu ve meskenin memnunluğu üzere oldu.

– Her gün haber kanallarında nerede ne olmuş, kimin hakkı yenmiş, kimin hakkı yenmemiş ya da hayat kuralları ne hale gelmiş bunları takip etmekten bir anda kendinizi siyasetçi üzere görmeye başlıyorsunuz. Bunun sonunda söylemek istediğiniz bir şeyler oluyor. Benim de söylemek istediğim epey şey var lakin artık değil. Tahminen biraz daha yaşımızı aldıktan daha sonra. Şayet ki benim parti sıkıntısının haricinde bir vatandaş olarak yapabileceğim bir şeyler olacaksa siyasetçi olmak isterim.