Hüseyin Aydın’ın 15 Temmuz’u anlatan Asırlık Gece kitabı

AirdropAvcisi

New member
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın, 15 Temmuz’daki FETÖ’nün kanlı darbe teşebbüsüne ait bir kitap kaleme aldı.

Aydın, TGRT Haber canlı yayınında Cem Küçük’ün konuğu oldu ve “Asırlık Gece – Evraklar ve Kanıtlar Işığında 15 Temmuz Darbe Girişimi” kitabına ait açıklamalarda bulundu.

“HER CÜMLEYE HER SÖZE..”

Hüseyin Aydın kitabına ait, “Kitabı yazarken, yazdığım her cümleye her söze büyük bir ihtimam gösterdim. Varsayımlarımı kitaba aktarmamaya çalıştım.” dedi.

KİTAPTA HANGİ SORULAR KARŞILIK BULUYOR

15 Temmuz kanlı darbe teşebbüsüne ait değerli bilgi ve evrakların bulunduğu kitapta şu sorular cevabını buluyor;

15 Temmuz darbe teşebbüsüne ait hazırlıklar kimler tarafınca, nerde ve nasıl yapıldı?

FETÖ’cüler bu biçimde bir darbe teşebbüsüne niye kalkıştı?

Darbe saati niçin erkene alındı?

Darbenin birinci saatlerinde Fetullah Gülen hangi sivil imamla görüştü?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Yıldırım darbe olduğunu öğrendiklerinde ne konuştular, ne karar aldılar?

Genelkurmay Karargâhı ve öbür karargâhlar nasıl işgal edildi?

Üst seviye kumandanların başına ne geldi?

Akıncı Üs Kumandanı Hakan Evrim, Fetullah Gülen’le kimi görüştürmek istedi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Marmaris’ten İstanbul’a intikali nasıl planlandı, yol boyunca neler yaşandı?

Ankara’yı bombalayan uçaklara kim talimat verdi?

TRT baskınının ve TV’deki darbe bildirisinin art planında neler yaşandı?

Ömer Halisdemir, Semih Terzi’yi nasıl etkisiz hale getirdi?

Darbe nasıl bastırıldı, darbeciler hangi şartlarda teslim olmak zorunda kaldı?

Darbe başarılı olsaydı nasıl bir Türkiye’ye uyanacaktık?

15 TEMMUZ BAŞARILI OLSAYDI…

Cem Küçük’ün “15 Temmuz başarılı olsaydı ne olurdu” sorusuna da cevap veren Hüseyin Aydın, “Büyük fotoğrafta, şöyleki kıymetlendirebiliriz; 15 Temmuz’dan evvel de 100 yıl boyunca kelamda yarım kalan emellerin hayata geçirilmesine yönelik bölgemize birfazlaca gelişme olduğunu görüyoruz. 15 Temmuz da bu dinamiklerden bağımsız değil. 15 Temmuz başarılı olsaydı, Sevr’de yarım kalan biroldukca projenin hayata geçirileceğini ve güneyimizde Irak ve Suriye’deki olaylardan hayli daha vahim olaylarla yüzleşeceğimizi düşünüyorum ben.” sözlerini kullandı.

Cem Küçük; 15 Temmuz gecesi İstanbul, Ankara ve İzmir’in yanı sıra Kayseri’ye de darbeciler tarafınca sıkıyönetim direktifiyle atama yapıldığının sebebini sorması üzerine konuşan Hüseyin Aydın, “Bu benim ziyadesiyle dikkatimi çeken bir şeydi. Üzerine düşülmesi gereken bir şeydi. Bugün yanıtını bulamadık lakin tahminen bir gün bunun karşılığı da ortaya çıkar diye düşünüyorum” dedi.