İçişleri Bakanlığı müfettiş raporuyla bakılırsavden el çektirilen AKP’li eski Ünye Belediye Lideri: Bu bir siyasi cinayettir

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin raporuyla seçime dört ay kala bakılırsavden el çektirilen ve Danıştay tarafınca aklanan Ahmet Çamyar, bu durumu siyasi bir cinayet olarak değerlendirirken, “Bunun ardında partiyi ele geçirmeye çalışan Cumhurbaşkanlığı daha sonrasında güç devşirmekle alakalı operasyonlar var” dedi. Çamyar, “Bana bunu yapan 3 kuruşluk adamlara 3 kuruşluk dava açmak içimden geliyor” diye konuştu.

RS FM’de Atilla Güner’le Akşam Postası’na konuşan Çamyar, şunları kaydetti:

“Siyasi bir cinayettir”

“2016’da İçişleri Bakanlığı’ndan müfettiş gelmişti ‘aferin, epeyce hoş hiç bir şey yok’ deyip raporlarını tutup gittiler. Bu sefer 25’inci gün oldu ve baktık ki işler çığırından çıkıyor Ankara’ya gittim. Bize dediler ki, ”Sen birinin ayağına basmışsındır, seni bakılırsavden almak için yürütülen bir müddetç bu.” Müfettiş şurası lideri, ”Emir, talimat üstten. Benim yapacağım hiç bir şey yok. Bahtınıza razı olun” dedi. daha sonrasında meskenime soruşturmanın selameti açısından nazaranvden alındınız yazısı geldi lakin ortada soruşturma yok, benden ne savunma alındı ne de bana bilgi verildi. Ben niye bakılırsavden alındığımı bilmiyorum.”

“Yaklaşık 28 aydır konuşmadım. Yargı süreciyle bakılırsavden alındığım için insanların başında soru işareti oluşuyor ve bu bilhassa oluşturuldu. Bir yakını, bir dostu, bir ahbabı bir koltuğa oturtmak için kamu gücüyle mevcut belediye liderine iftira atılıyor ve operasyon çekiliyor. Şuurlu bir biçimde tasarlanarak yapılmış siyasi bir cinayettir. Beni koltuktan indiren irade, kamu gücünü kullanan ve bundan menfaat elde eden kişi ya da şahıslardır. Kim o koltukta oturuyorsa ve son 20 dakikada aday olabiliyorsa son derece kuvvetli olması lazım ki yerime gelsin.”

“Beni bakılırsavden almaları beni ve ailemi yaraladı”

“Peki bu yaşananlardan daha sonra siyaseti bıraktınız mı?” sorusuna Çamyar şu cevabı verdi:

“Bu kadar emek verdikten daha sonra bu biçimde çocuğumun başının önüne eğilmesi manasında ithamla bakılırsavden alınmak beni önemli biçimde yaraladı. 4.5 ay daha sonra isteyen istediği adayı getirip koyabilir. Bana hiç kimse şu kadar belediye başkanlığı yap diye kelam vermedi fakat 4.5 kala hata istina etmek suretiyle beni nazaranvden almaları beni ve ailemi yaraladı. 40’ı çıkmamış bebeğim vardı, eşim sütten kesildi ve mamayla çocuğumuzu beslemek zorunda kaldık.”

“İçimden, bunu yapanların 3 kuruşluk adam olduğunu ortaya koymak için 3 kuruşluk bir dava açmak geliyor”

Çamyar’ın “Tazminat davası açmak isteseniz kime açarsınız bu durumda?” sorusuna ise cevabı şöyleki oldu:

“bu biçimde bir durumda tazminat davası açsak İçişleri Bakanlığı’na açarız. 3 kuruşluk bir dava açmak içimden geliyor, bunu yapanların 3 kuruşluk adam olduğunu ortaya koymak için. Parti üyeliğim hala devam ediyor, istifa etmedim. Parti içerisinde partiyi ele geçirmeye çalışan, Cumhurbaşkanlığı daha sonrasında güç devşirmekle alakalı operasyonların sonucunda oldu bunlar. O yüzden etkin siyaset yapmıyorum. Bir es dedik, bir mola dedik lakin Türkiye’nin temel gidişatı ve seyrini ben de okuyarak izlemeye devam ediyorum.”