İrem Derici hakareti affetmedi

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
İrem Derici hakareti affetmedi Müzikçi İrem Derici, toplumsal medyadan kendisine hakaret içerikli paylaşımda bulunduğunu tez ettiği bir toplumsal medya kullanıcısını şikayet etmişti. Mahkeme birinci duruşmada sanığı hatalı buldu ve bin 740 TL isimli para cezasına çarptırdı.

İrem Derici, kendisi hakkında toplumsal medya üzerinden hakaret içerikli paylaşım yapan Uğur Saray isimli toplumsal medya kullanıcısı hakkında, ‘hakaret’ hatasından savcılığa şikayette bulundu.

İstanbul 26. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya İrem Derici, avukatı ile bir arada katıldı. Uğur Saray ise duruşmaya, ikamet ettiği Gebze’den Ses ve Manzara Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı.

“YAŞADIĞI PSİKOLOJİDEN ÖTÜRÜ BENİ SEÇTİ”

Mahkemede mahallî gazeteci olduğunu belirterek savunma yapan Uğur Saray, ortada bir hakaretin kelam konusu olmadığını söyleyerek, “Ben lokal gazeteciyim. Sanat dünyasıyla işim olmaz. İrem Derici benim yaşadığım yere gelmiştir. Konser düzenlemiştir. Orada söylemiş olduği bir ekip kelamlardan dolayı ben bir durum tespiti yaptım. İrem hanım yaşadığı psikolojiden dolayı beni seçmiştir. Ben kendisine yönelik ‘sarhoş, uyuşturucu kullanarak sahneye çıktı’ formundaki kelamları ifşa ettim. Ben kedisinden sonrasındasında topluma açık alanda özür diledim. Bu sert açıklamanın bir bayana söylenmesi beğenilen olmadı. İşi kine çevirmesinin manası yoktur” dedi.

İrem Derici ise mahkemede kelam alarak, şikayetçi olduğunu söylemiş oldu. Saray, son kelamında beraat talep etti.

1700 TL İSİMLİ PARA CEZASI

sonucunı açıklayan mahkeme, Uğur Saray’ın, atılı hatası işlediğinin sabit olduğunu belirterek, İrem Derici’ye karşı işlediği, ‘hakaret’ kabahatinden bin 740 TL isimli para cezasına çarptırdı.

“BUNUNLA SAVAŞACAĞIM”

Davaya ait basın mensuplarının, ‘ne davanız vardı’ sorusu üzerine, ‘Kan davası’ diyerek espri yapan Derici, sonucun akabinde, “Çok hakikat. Bu kadar kolay olmamalı. Hakikaten klavye başında, telefon elinde, bu biçimde bir dünya yok. var ise bununla savaşacağım” tabirlerini kullandı.

“UMARIM BU DERS OLUR”

Avukat, Ayşegül Mermer ise, mahkeme çıkışında yaptığı açıklamada, “Davamız bitti, sanık ceza aldı. İrem bayanın bu evrak üzerinde epey durmasının niçini şuydu, yani toplumsal medya üzerinden beşerler, kalemi eline alan hakaret etmesi. her insanın ailesi var çocuğu var, eşi var. Kendi tarafımızda ailede hayli üzülüyor bu tip hadiselerde. Umarım bu ders olur. Artık beşerler birilerine hakaret ederken, küfür ederken bir sefer değil iki kez düşünmüş olur” dedi.