İsmail Kartal: Beşiktaş’ın sertliğine hakem müsaade verdi

Gattuso

New member
Fenerbahçe Teknik Yöneticisi İsmail Kartal, Beşiktaş derbisinin akabinde açıklamalarda bulundu.

“Rakip hayli sert oynadı”

“Zor bir maç olacağını iddia ediyorduk. Rakip fazlaca sert oynadı. Bu kadar sertliğe hakem de biraz müsaade verdi ancak 55. dakikaya kadar istediğimiz oyunu bir türlü oynayamadık. Oyun epey durdu, fazlaca sert bir maç geçti.”

“İyi gayret ettik”

“İyi uğraş ettik. Derbilerin zorluğunu herkes bilmekte. En azından kaybetmeden, 1 puan alarak konutumuza dönüyoruz. Kazanmak için geldik, kazanabilirdik de lakin kendi oyunumuzu bir türlü sağlayamadık. Rakip de buna müsaade vermedi.”

“12 maçtır kendi meskeninde derbileri kaybetmeyen bir Beşiktaş var”

“Bizim en kıymetli kilit oyuncularımız yoktu, buna karşın alanda olan futbolcularımız elinden gelen her şeyi yaparak öteki arkadaşlarını aratmadı. 12 maçtır kendi konutunda derbileri kaybetmeyen bir Beşiktaş var, buradan da bir puan aldık, puan puandır.”

“Serdar’ın kredisi vardı”

“Bugün Serdar Dursun’u daha evvel oyundan alacaktım. İstediğim kontakları yapamadı, yapamadığı için ayakta da kalamadı. Aslında bizim oradaki geçiş oyunumuzda Serdar Dursun fazlaca değerli oyuncu olduğu için bekledim yapacak diye. Devre içinde uyardım. Kendi futbolumuzu oynayalım dedim. Kazanırız kaybederiz dedim. Birazcık 55’ten daha sonra bunu yapmaya başladık, bu seferde Serdar Dursun 2. bölgeden 3’e gelip temasları kursaydı daha tesirli olabilirdik. kimi vakit maç maç oyuncuların performansları elinizde olmayan biçimde oluyor. Yapamıyorsunuz kimi vakit. Atılımları yaptık, daima bekledim daha öncede yapabilirdim. Bugüne kadar yaptığı için Serdar’ın kredisi vardı.”

“Topun suratını arttırmada soru işaretleri var”

“Crespo’nun olmayışı öbür oyuncuların olmaması, keşke elimizde olsalar. Şanssız sakatlıklar yaşıyoruz. Kas sakatlıkları değil bunlar, oyun içerisinde olağan bir çarpışma oluyor. Daima bu biçimde şanssızlıklar oldu. Bugüne kadar istediğimiz sağlıklı oyuncular elimizde olsa onlarla oynayabilsek. Onların yerine oynayanlarda bizim oyuncumuz. Gustavo bize nazaran epey güzel oynadı. Pas trafiğinde bizim istediğimiz topun suratını arttırmada daha tam mıyız, soru işaretleri var. Bu grup bir sistemden bir sisteme geçti. Gustavo yeni yeni oynamaya başladı bunlar geçiş müddetinde olabilir”