İsmail Kartal: bu biçimde elenmeyi hak etmedik

Gattuso

New member
Ziraat Türkiye Kupası’nda Fenerbahçe son 16 cinsinde konuk ettiği Yukatel Kayserispor’a 1-0 mağlup olarak turnuvadan elendi.

Kayserispor duraklamada Ramazan Civelek ile bulduğu golün akabinde santra yapılmadı ve sarı-kırmızılı takım ismini çeyrek finale yazdırdı.

Fenerbahçe teknik yöneticisi İsmail Kartal maçın akabinde A Spor’a verdiği demeçte düzgün oynadıklarını fakat şanssız bir golle elendiklerini ve bu durumu hak etmediklerini söylemiş oldu.

“Biz bugün bunu hak etmedik”

“Bugün Fenerbahçe her şeyi yaptı. 11’e 11’ken de üstün oynayan bir Fenerbahçe vardı. Maçı kazanmak ve çeşidi geçmek isteyen bir Fenerbahçe vardı. Futbol ismine hiç bir şey ortaya koyamayan bir Kayserispor karşısında oyunu domine eden, topu kazanan, gol durumlarına giren bir Fenerbahçe vardı lakin maalesef golü bulamadık. bakılırsave geldiğimden beri bakıyorum, auta giden top kalemize gidiyor gol oluyor. Bugün bakıyoruz baraja çarpan top kaleye gidiyor. Futbolun adaleti… Oyunun her alanında topa sahip olan, rakibe üstünlük kuran bir ekip vardı. Bu gece son saniyede bir gol yedik. hayatımda kimi maçlar kaybettim fakat bu türlü bir maç kaybetmek epey üzdü. Çok üzüldük hakikaten. Benim grubum bu biçimde bir golü ve elenmeyi hak etmedi. Biz hak etmedik bugün bunu. Hakikat atılımlar yaptık. Yerinde müdahaleler yaptık. Olmadı, istediğimiz golü bulamadık. Bulsak esasen tipi geçen biz olurduk. Elendik fakat benim grubum bu futbolun karşısında bu biçimde elenmeyi hak etmedi. Yaşanacakmış, biz bunu yaşadık. Fenerbahçe’ye yakışır formda oyuncularımızla ne yapabiliyorsak elimizden gelenin en güzelini yapıp yolumuza devam edeceğiz.”