İstanbul’da yılın en renkli koşusu

Gattuso

New member
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Spor İstanbul, Türkiye’de yol yarışları iştirakçi sayılarını artırabilmek, yol yarışları iştirakçilerine alternatif yarışlar düzenlemek, koşuculara seri biçiminde yarışlar sunabilmek maksadıyla, 2016 yılından itibaren “İstanbul’u Koşuyorum” aktiflikleri düzenliyor. Her bir etabı İstanbul’un sembol noktalarında gerçekleştirilen “İstanbul’u Koşuyorum” yarışları bu yıl dört etaptan oluşacak. Bu yıl 3 Temmuz’da koşulan Bayanlar Günü Etabı ile birinci yarışı tamamlanan “İstanbul’u Koşuyorum” etkinliklerinin 2021’deki ikinci yarışı olan Caddebostan Colour Run Etabı 5 Eylül Pazar günü yapılacak. 10 km’lik parkurda düzenlenecek yarış, saat 9.00’da başlayacak. 1250 atletin katılacağı aktiflikte koşucuların yarıştaki dereceleri elektronik vakit içindema çipleri ile ölçülecek.

Colour Run konseptiyle gerçekleştirilecek yarışta parkurun 5, 8 ve 9. kilometrelerinde atletlere tüplerle renkli boyalar püskürtülerek koşucuların yarıştaki güç ve motivasyonlarının artması sağlanacak. Renk cümbüşü ile süslenen parkur eğlenceli imgelere sahne olacak. Aktiflik alanına HES kodu ile giriş yapacak atletler, start alana kadar maske takacak. Yarışı maskesiz koşacak iştirakçilere varış noktasında yeni maske verilecek.

PARKUR
Yarış parkuru Caddebostan Parkı’ndan başlayacak, Tan Sokak’tan dönüş yaparak Bağdat Caddesi’nden geçecek. Akabinde Kızıltoprak’tan yeniden dönerek kıyı yolundan devam edecek ve başladığı yerde son bulacak.

ÇİP DAĞITIM
3 Eylül Cuma Spor İstanbul Genel Müdürlüğü – 10:00-17:00
4 Eylül Cumartesi Caddebostan Aktiflik Alanı – 10:00-19:00

PROGRAM
Alana Giriş: 08:00
Isınma: 08:45 – 09:00
Start: 09:00 – 09:15
Ödül Merasimi: 10:30 – 11:00
Kapanış: 12:00