İstek Çalımbay’dan Trabzonspor maçı daha sonrası penaltı isyanı

Gattuso

New member
Muhteşem Lig’in ikinci haftasında Trabzonspor, Sivasspor’u ağırladı. Müsabaka konut sahibi takımın 2-1’lik üstünlüğü ile tamamlandı. Maçın akabinde açıklamalarda bulunan Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay hakem kararlarına isyan etti.

Demir Küme Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay hoş bir gayretin olduğunu belirterek, “İki grup da kazanmak için ne gerekiyorsa her şeyi yaptı. Mağlup olduk, üzgünüz. Puan ve puanlar için geldik. O denli de oyun oynadık. Oyunu çirkinleştirecek işlerle uğraşmadık” dedi.

Çalımbay, aleyhlerine verilen penaltı sonucuna reaksiyon göstererek, şu sözleri kullandı:

“Hakem arkadaşlar bir hafta evvel bize seminer verdiler, eli kapalı konumların penaltı olmadığını söylemiş olduler. Artık söylemiş olduklerinin tersine burada penaltı veriyorlar. Bize de olmasın, Trabzonspor’a da olmasın. Önlerinde VAR üzere bir sistem var. Onu âlâ bir biçimde değerlendirmeleri gerekiyor. Ligin başında bu biçimde başlarlarsa külfet olur. Kadroların yazgısıyla oynamak yanlışsız değil. Oyuncu arkadaşların itirazları onları bozdu, daha sonra tekrar toparlandık. Golü attık, konumlar bulduk. Kazanmak için her türlü riski aldık. Âlâ lig maçı, uğraş oldu.”

Trabzonspor’un epey kaliteli bir takıma sahip olduğunu da aktaran Çalımbay, şunları kaydetti:

Trabzon’un son senelerda bu kadar transfer yaptığını, oyuncu aldığını görmedim. Neresi eksikse, nerelerin güzel oyuncusu var ise alındı. Kaliteli kadro. Yedeğin yedeği var. Bizim üzere değiller. Biz iki-üç oyuncu sakatlansa ‘ne yapacağız’ diyoruz. Baktığınızda Abdülkadir Ömür bile yedek oturuyor. Kaliteli takıma sahipler. Bu sene şampiyonluğu hedeflemişler. Ancak biz ezilmedik. Atak sınırında vakit zaman olabilir fakat 1-2 durum hariç durum vermedik. Hoş durumlara girdik, değerlendiremedik. Tek kızdığımız hakemleri hiç beğenmedim. Bana nazaran hayli makûs başladılar. bu biçimde yanılgı olmaz. Fenerbahçe, Galatasaray’a, Beşiktaş’a, Trabzon’a bu biçimde penaltı versinler bakılırsayim.”