Kadıköy’de 4 katlı binada yangın: 1 meyyit

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Kadıköy’de sabah saatlerinde bir binada çıkan yangında, 20 yaşındaki Y.G ömrünü kaybetti. İtfaiye takımları, yangını söndürebilmek ve apartmanda kalanları çıkarmak için büyük gayret verdi.

Osmanağa Mahallesi Tayyareci Sami Sokak içerisinde saat 07.00 sıralarında 4 katlı bir binanın 1’nci katında yangın çıktı. çabucak hemen sebebi bilinmeyen yangına, başta Kadıköy itfaiyesi olmak üzere etraftaki ilçelerden hayli sayıda itfaiye grubu sevk edildi. Olay yerine gelen itfaiye erleri alevlerle baş etmeye çalışırken, bir taraftan da üst katlarda kalan vatandaşları kurtarmak için çalışma başlattı. İtfaiye uzun uğraşlar kararı, yangını denetim altına aldı. Bu sırada merdivenle üst katlara ulaşan itfaiye, vatandaşların güvenliğinden emin oluncaya kadar bir süre bekledi. Yangının denetim altına alınmasından daha sonra vatandaşlar, apartmanın merdivenlerinden denetimli bir biçimde indirildi.

Bekar odasında kalan Y.G hayatını yitirdi

Alevlerin söndürülmesinden daha sonra dairede kalan ergenlerden Y.G.’nin (20) cesedine ulaşıldı. Dairede 8 gencin kaldığı ve yangından daha sonrasında çıktıkları öğrenilirken, yangında ömrünü kaybeden Y.G.’nin cenazesi ambulansla İsimli Tıp Kurumu’na gönderildi. Kafenin çabucak üst kısmına dairelerden uzatılan alanda kalan gençlerin ise yaşadıkları kaygı gözlerine yansıdı.

Binadan çıkan Mehmet Başaran, “İçerde uyuyorduk, bir abi bağırdı çabucak dışarı koştuk” dedi. Binadan çıkan Abdullah Sarkman ise, “Aşağıdan zile bastılar, biz de balkona çıktık. İçeriyi duman sarmıştı, biz de aşağı inemedik” diye konuştu.

Yangının başladığı dairenin çabucak altındaki işyerinin sahibi, “Alt taraftaki dükkan benim. Üst taraftaki alana yatak atmışlar orada yatıyorlar. Orayı blok yapmışlar. Orada bekarlar kalıyor” diye konuştu. (DHA)