Karamollaoğlu: İktidarın siyaset ve karar değişiklikleri içindeki açı farkı daima 180 derece

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, “Bugün artırım mı yapılacak, döviz ne olacak, yatırımlar hangi hale gelecek, işsizliğin çözülmesi konusunda hangi kararlar alınacak, maalesef kimse bilmiyor. İktidarın siyaset ve karar değişiklikleri içindeki açı farkı daima 180 derece” dedi.

Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında gündemdeki hususları kıymetlendirdi.

“En büyük kötülük milletin psikolojisinin bozulması”

Karamollaoğlu, “Bu açıklanan model başarılı şayet olmazsa; ortaya çıkacak mağduriyeti kim ödeyecek?” diye sordu. Karamollaoğlu, şöyleki devam etti:

“Nass ne oldu? Bu ‘devlet takviyeli ikili faizin’ kararı nedir? İktidardan bu sorunun yanıtını vermesini istiyorum. Maalesef ‘Çoka hayli gelir, azdan fazlaca gider’ Bugünkü mantık budur; zengini daha güçlü, yoksulu daha yoksul yapan anlayıştır bu.

Şu açık biçimde görülüyor ki bu kararları alanlar ve bu kararların alınacağından haberdar olan bir avuç insan kâr ediyor. Bu dehşetli bir şey. Bütün yanlışları bir kenara koyarsak en büyük kötülük milletin psikolojisinin bozulması, insanımızın istikrarının kaybolmasıdır maalesef.

Birileri dolar yükselirken de düşerken de kâr ederken; milletimiz hem yükselirken hem düşerken ziyan etmeye devam ediyor. Daha düne kadar, ‘Faiz düşecek, nass var’ denildi, talimatlarla faiz indirildi.

Artık yüksek kur farkını mazeret ederek ismini faiz koymayıp dayanak diye isimlendirerek paradan para kazanma imkanını vermek ne ile izah edilebilir.

Hani Nass vardı? Ne yazık ki iktidar başarısızlıkları diğerlerine yüklemekte, başarıyı da yalnızca kendi aldıkları kararlarda görmektedir ancak ziyanı ve faturayı hep millete ödetiyor.

“Başarılar yalnızca kendilerine ait”

Sayın Erdoğan, Cumhurbaşkanı seçildiğinde dolar 2,15’di, Başkanlık sistemine geçtiğimizde dolar 4,60 kuruştu. Hangi sayıya bakılırsa başarıyı belirleyelim, siz karar verin? 2014 öncesi mi, 2014-2018 ortası mı, 2018 daha sonrası mı, 2020 mi, yoksa şu 3-4 günlük devir mi?

Sayın Erdoğan “Rezervler yükselirken ben Başbakan’dım, benim dönemimde bu başarıyı yakaladık. Ancak erirken ben yoktum, Cumhurbaşkanı’ydım” diyor.

Buna âlâ espri mi desek berbat espri mi desek bilemiyorum. Ne hikmetse ülkemizde ne kadar sorun ve eksiklik var ise; bu, ya muhalefetin ya da dış güçlerin cürmü. Kendileri epeyce paklar ve muvaffakiyetler ise yalnızca kendilerine ilişkin.

İktidarın siyaset ve karar değişiklikleri içindeki açı farkı daima 180 derece. İktidar kanadının yaptığı her açıklama ve aldığı her karar daha sonrasında herkes birbirine şaşkınlıkla şu iki soruyu soruyor; “E, ne oldu?” ve gerisinden da “Tamam da ne olacak artık?” 20 yıl daha sonra dönüp dolaşıp geldiğimiz noktada; 2001 krizi günlerinin ve birebir gündemlerin adeta 2021 yılında tekerrür ettiğine şahit oluyoruz.

“Hayat pahalılığı, işsizlik, yüksek enflasyon, geçim ezası değişmiyor”

Bugün artırım mı yapılacak, döviz ne olacak, yatırımlar hangi hale gelecek, işsizliğin çözülmesi konusunda hangi kararlar alınacak, maalesef kimse bilmiyor.

İnşallah Saadet Partisi iktidarında bu öngörülemez günleri bir arada aşacak, Türkiye’nin sağlıklı, kararlı ve kendinden emin bir biçimde yola devam edeceği günleri bir arada tesis edeceğiz.

Bugünlerde gittiğimiz ilçeler, kentler değişiyor lakin öncelikli mevzular hiç değişmiyor; hayat pahalılığı, işsizlik, yüksek enflasyon, geçim ıstırabı ve daha da hüzün vericisi öngörülemezlik. İktidarın siyaset ve karar değişiklikleri içindeki açı farkı daima 180 derece!”