Karanlık dünyası aydınlanacaktı: Minik Miraç’ın umutlarını çaldılar

JoKeR

Active member
Öğümsögüt Mahallesi’nde oturan 3 yıllık evli Seda Işık Ağkurt’un, kan analizi vermek için gittiği sıhhat ocağında telefonu çaldı. Ağkurt’a kendisini polis olarak tanıtan bu kişi, eşi Celil Ağkurt’un kimlik detaylarıyle bir kuyumcudan altın ve nakit para çekildiğini söylemiş oldu. Telefondaki kişi, gözaltına alınan Celil Ağkurt’un suçsuz olduğunu ve kelam konusu kuyumcuya operasyon yapılacağını belirtti. Kuşkulu, operasyon için paraya gereksinim duyulduğunu söz ederek Seda Işık Ağkurt’a altını olup olmadığını sordu. Seda Parıltı Ağkurt da dolandırıcıya konutta altınının bulunduğunu söylemiş oldu. Dolandırıcı, altınları bozdurarak parayı seri numarasını alıp, verecekleri hesaba yaptırması için yönlendirdi. Bu kişi, eşini aramamasını, gelen telefonlarına da bakmamasını istedi.

Telefondaki bireye inanan Ağkurt, meskendeki altınları alıp kent merkezinde kuyumcuya 28 bin liraya bozdurdu, akabinde da ATM’den verilen hesaba yatırdı. Dolandırıcı, Ağkurt’tan meskenine gitmesini, eşinin sorgusunun akabinde gönderileceğini söyleyerek telefonu kapattı. Meskene dönen Seda Parıltı Ağkurt, telefonla eşini arayarak durumu anlattı. Dolandırıldıklarını anlayan çift, polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

DHA

‘TELEFONDA TELSİZ SESİ GELİYORDU’

Kendisine gelen telefonda sık sık telsiz sesi geldiği için konuştuğu şahısların polis olduğunu düşündüğünü belirten Seda Işık Ağkurt, “Hesaba 28 bin lira parayı yatırdıktan daha sonra tekrar ulaşamadım. Eşimle konuşunca da dolandırıldığımızı anlayarak karakola gidip şikayette bulunduk” dedi.

“GÖRME İHTİMALİ İÇİN 70 BİN LİRA BİRİKTİRİYORDUK”

Gözyaşları içerisinde tek çocukları 2 yaşındaki Miraç’ın doğuştan görme engelli olduğunu ve ameliyatı için gerekli 70 bin lirayı biriktirmeye çalıştıklarını anlatan Ağkurt, “Görme ihtimali için 70 bin liraya ameliyat ettirecektir. Biz de bunun için para biriktirmeye çalışıyorduk. Evlendiğimizden bu yana yaptığımız tüm birikim gitti. Çocuğumuzun gözlerinin açılması, karanlık dünyasının aydınlanması için biriktiğimiz parayı dolandırıcılara kaptırınca umutlarımız söndü. Tek isteğimiz dolandırıcıların yakalanarak paramızın kurtarılması ve çocuğumuzun ameliyatı için umudumuzun sürmesi” diye konuştu.

DHA

“UMUTLARIMIZI ÇALDILAR”

Tek birikimlerini dolandırıcılara kaptırdıklarını belirten Celil Ağkurt ise şöyleki konuştu:

“Eşimi polis olarak arayıp, beni gözaltına alacakları ötürüsıyla korkutmuşlar ve dolandırmışlar. O sırada ben iş yerinde çalışıyordum. Öğlen içinde eşimi gidip alacaktım. Tekraren eşimi aradım lakin telefonu açmadı. Hastanelere gittim bakmak için. İki saat daha sonra eşim aradı beni ve durumu anlattı. Dolandırıldığımızı anlayınca karakola gittik. O parayla çocuğumuzun gözleri açılacaktı. Dolandırıcılar, çocuğumun ve bizim umutlarımızı, yarınlarımızı çaldı.”

Bu ortada polis, Seda Parıltı Ağkurt’un para yatırdığı hesabın İstanbul’da olduğunu, lakin 28 bin liranın İzmir’den çekildiğini belirledi. Polis takımları, şüphelilerin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.