Köprünün çökmesi sonucu hayatını kaybeden bir kişinin yakınları yas tutuyor

Joachim

Genel Mod
Global Mod
Kardeşi Jovani López, iki çocuk babası Jose López'in iki yıl boyunca yol ve köprü onarımlarında çalıştığını ve zorlu gece vardiyalarına aldırış etmediğini söyledi.

Jovani López'in küçük kardeşinin hayattaki amacı olarak gördüğü şeye yardımcı oldular: ailesine yiyecek ve barınak sağlamak.

Jovani López, erkek kardeşinin, Baltimore'daki Francis Scott Key Köprüsü'nün bir gemiye çarparak çökmesi ve Bay López ile diğer birkaç işçinin Patapsco Nehri'ne düşmesi sonucu hayatını kaybeden altı inşaat işçisinden biri olduğunu söyledi.

53 yaşındaki Jovani López, 30'lu yaşlarındaki küçük erkek kardeşi için “Harika bir babaydı” dedi. Durdu, gözlerindeki yaşları sildi ve “O benim küçük kardeşimdi” dedi.

Jovani López, Jose López'in neredeyse yirmi yıl önce Amerika Birleşik Devletleri'nde daha iyi bir yaşam arayışıyla Guatemala'dan göç ettiğini söyledi. Jovani López, Jose López'in iki çocuğunun ilkokula gittiğini ve onun ailede şakacı olarak tanındığını söyledi.

Yaşlı Bay López, “Çalışabildiği için mutluydu” dedi. “Şimdi bize bakın.”

Akrabalar, son birkaç günü ağlayarak ve birbirlerini teselli ederek geçirdiklerini ve Salı gecesi köprüde olanları düşünerek uykusuz geceler geçirdiklerini söyledi.

Jovani López, kardeşinin güzel anılarına odaklanmaya çalıştığını söyledi: o zamanlar doğudaki Chiquimula kenti yakınlarındaki Guatemala'daki ebeveynlerinin evinde futbol oynadıkları nemli günler; Jose López'in kahkahasının sesi; ve Baltimore'da kendileri için kurdukları hayat.

Ancak soğuktan titreyerek ailesinin evinin önünde dururken, komşu evde dalgalanan Amerikan bayrağına baktı.

Jovani López, “Yakında bu ülkeyi terk ediyorum” dedi. “Artık burada benim için hiçbir şey yok. Hiç bir şey.”