Korkusuz müellifi Ataklı: Bekir Bozdağ, “açılımı” ve “genel affı” halledebilecek biri olduğu için mi seçildi?

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Korkusuz müellifi Can Ataklı, Adalet Bakanlığı’na getirilen Bekir Bozdağ’ın FETÖ ile irtibatlı bir isim olduğunun herkes tarafınca bilindiğini tabir ettiği bugünkü yazısında, “Eski bakanlar ortasında ‘en FETÖ’cü kim?’ diye sorulsa, alınacak karşılıklar ortasında Bekir Bozdağ’ın ismi kesinlikle üst sıralarda çıkacaktır” dedi. Bozdağ’ın bakanlığa seçilme niçinini irdeleyen Ataklı, “Bekir Bozdağ, ‘açılımı’ ve ‘genel affı’ halledebilecek biri olduğu için mi seçildi?” sorusunu gündeme getirdi.

“Her ne kadar AKP’lilerin neredeyse tamamı FETÖ ile irtibatlı olsa bile birtakım isimlerin daha önde olduğunu herkes biliyor sonuçta. Artık bu tescilli isimlerden Bekir Bozdağ tekrar Adalet Bakanı oldu. Bozdağ niye seçildi?” diyen Ataklı yazsısında şunları kaydetti:

“Tahminlerimi ve aldığım duyumlara nazaran değerlendirmelerimi yazayım. En değerlisi Erdoğan, ‘Denize düşen yılana sarılır’ meselade olduğu üzere artık hayli güç günler yaşıyor ve kendisine yardım edecek kim var ise ona başvuruyor. Cemaatçilerin kıymetli isimlerinden Bekir Bozdağ açılım konusunda hayli mahir. Sarayın HDP oylarına gereksinimi var. Bu niçinle PKK’nın mahpustaki elebaşı Apo’yu kullanmak istiyor.

Bu niçinle önümüzdeki günlerde torba yasa içine konacak iki cümlelik bir yasanın kaşla göz içinde Meclis’ten geçirileceği söyleniyor. YouTube sohbetimde bunu anlattım, ‘Bilfiil 20 yılını mahpusta geçirmiş, 70 yaşını aşmış mahkumlar mesken hapsine alınır’ halinde bir cümlenin ceza maddesine ekleneceğini ve torba yasa ortasında geçirileceğini söylemiş oldum. bu biçimdelikle bundan Apo da yararlanacak ve konut hapsine çıkacak. Saray akabinde açılımı yine gündeme getirmesi halinde çabucak gidilecek bir seçimde HDP oylarının büyük kısmının AKP’ye geleceğine inanıyor. Saray ayrıyeten seçimi kaybetme muhtemelliğine karşı ondan sonrasında yargılanmamak için şimdiden bir ‘genel af’ ilan etme hazırlında. Bu işleri de en yeterli becerecek isim olarak Bekir Bozdağ görülüyor.”

Yazının tamamını okumak için .

TIKLAYIN – Kulis: Erdoğan’ın Bozdağ’a birinci talimatı “Hakyol ve Menzilciler” oldu; “AKP yargıyı ele geçirdi, dedirtme” dedi