Maske uyarısı yapan polise dalga geçer üzere karşılık: Siz koronaya inanıyor musunuz ben inanmıyorum

JoKeR

Active member
Çorum’da Vilayet Emniyet Müdürlüğü grupları, Kurban Bayramı tatili daha sonrası hadise sayılarındaki artış niçiniyle cadde ve sokaklarda kontrollerini sıklaştırdı. Kentin en kalabalık noktası olan Gazi Caddesi’nde kontrol yapan takımlar, maske takmayan ya da yanlışsız kullanmayanları uyardı. olaylardaki artışa dikkat çeken polis, halkı, “Lütfen maskelerinizi takın” diyerek uyardı. Kimi şahıslar, maske uyarısı yapan polislere teşekkür etti, kimileri da öbür kentlerde maske takmanın mecburî olmadığını lisana getirdi.
Kontrollerinde, maskesini çenesinin altınta tuttuğu için durdurulan bir gurbetçi, takımlara, “Siz koronaya inanıyor musunuz? Ben inanmıyorum. Hani bu hastalık çıktığında otobüs duraklarında kalabalık alanlarda düşen bayılan hatta ağzından köpükler gelen şahıslar vardı? Hani artık ne oldu nerede bu kişiler” diye sordu.
POLİSTEN ‘KURALLARA UYALIM’ ÖNERİSİ
Polis ise, “Şimdi aşı var, gerekli tedbirler alındı, maske, aralık ve hijyen kuralları getirildi. Hani diyorsun ya, otobüs duraklarında bayılanlar ölenler vardı, işte aldığımız önlemler ve aşılamalar yardımıyla duraklarda vesair yerlerde düşmeler, bayılmalar olmuyor. Lütfen kurallara uyalım” karşılığını verdi.