Metro saldırganı Emrah Yılmaz daha önce annesini rehin almış

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
İstanbul Kadıköy-Tavşantepe Metro Çizgisi’nde tartıştığı bayan yolculara bıçak çekerek tehdit eden saldırgan Emrah Yılmaz’ın 2018 yılında da annesini mevtle tehdit ederek rehin aldığı ortaya çıktı.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre, Yılmaz’ın İstanbul Anadolu 38. Asliye Ceza Mahkemesi’nce ‘kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’ hatasından 2018 yılında tutuklanıp 2 yıl 12 ay mahpus cezası aldığı ve bu yıl aralık ayında tahliye olması gerekirken cezasını güzel halli geçirdiği için 1,5 yıl erkenden tahliyeye edildiği öğrenildi.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianameye nazaran, babası Ziya ve annesi İpek Yılmaz’ı tehdit ettiği için babası ve annesiyle davalık olan Emrah Yılmaz, şikâyetlerini geri çekmesi için ailesine baskı yapmaya başladı. 30 Mart 2018 annesini darp etti, 2 saat daha sonra annesini bırakan Emrah Yılmaz hakkında “kişiyi hürriyetinden mahrum kılma” hatasından 7 yıl 6 aya kadar mahpus istemiyle dava açıldı.

Yargılamada oğulları hakkında uzaklaştırma sonucu da aldırdıklarını söyleyen anne İpek Yılmaz, “Daha evvel de zorla karakola gdolayıp şikayetimizi geri aldırmaya çalıştı. Olay günü ise bana ‘davanızı geri çekmezseniz kocanı öldürürüm’ dedi. Kapıları kilitleyip beni rehin aldı. Eşim polisi aramış. Polisler 2 saat kadar kapıda kendisini ikna etmeye çalıştı” diyerek oğlundan şikayetçi oldu. Şahit olarak dinlenen baba Ziya Yılmaz da, konuttan işe gitmek için çıktığında hakkında uzaklaştırma sonucu bulunmasına karşın oğlunu konutun ortasında gördüğünü söyleyerek, “Muhatap olmadan meskenden çıktım. Oğlum ise binanın koridoruna çıktı ve bana sen o davalarını geri çek yoksa seni öldürürüm diyerek tehdit etti, ben apartmandan ayrıldıktan daha sonra eşim kullandığı telefondan beni aradı ve oğlumun kendisini rehin aldığını söylemiş oldu” dedi ve o da eşi üzere oğlundan şikâyetçi oldu.

TIKLAYIN | Kadıköy metrosunda bıçakla bayan yolcuyu tehdit eden Emrah Yılmaz tutuklandı

İBB: Kadıköy metrosundaki saldırgan hakkında süreçler devam ediyor, metrodaki güvenlik tedbirleri ile ilgili inceleme başlatıldı

Kadıköy metrosunda bıçakla tehdit edilen Senanur Damgacı o anları anlattı

Kadıköy metrosunda bayan yolcuyu bıçakla tehdit eden saldırganın 20 kabahat kaydı varmış