Miguel Crespo: Savaştık, kazandık, hak ettik!

Gattuso

New member
Fenerbahçe, Spor Toto Harika Lig Ahmet Çalık Dönemi 30’uncu haftasında İttifak Holding Konyaspor’u 2-1 mağlup etti. Gayretin akabinde Fenerbahçe forması giyen Miguel Crespo, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Konyaspor karşısında galibiyeti hak ettiklerini belirten Crespo, “Bu maçın sıkıntı olacağını biliyorduk. Maça da yeterli başladık, kazanma niyetiyle başlamıştık fakat 1-0 yenik duruma düştük. Ama maçı çevirmeyi bildik. Nitekim epey savaştık, fazlaca düzgün oynadık. Çok fazla konum ürettik, galibiyeti hak ettiğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

“Her vakit elimden gelenin en uygununu yapmaya çalışırım”

Taraftarın kendisine olan takviyesinin her geçen gün arttığının sorulması üzerine ise deneyimli oyuncu, “Buraya ben transfer olduğumda daha evvelki kulüplerimde göstermiş olduğum mantaliteyi burada da göstermek istiyordum. Ben her vakit elimden gelenin en güzelini yapmaya çalışırım. Buraya geldiğimde takımda epey fazla yeterli oyuncu olduğunu biliyordum fakat vakit içinde kendimi göstereceğime inanıyordum. Çok memnunum kadroma yardım edebildiğim için. Taraftarımıza da takviyeleri için fazlaca teşekkür ediyorum” halinde konuştu.

“Onların dayanağı bizim için itici güç”

Fenerbahçe taraftarının dayanağının kadro için fazlaca kıymetli olduğunu belirten Miguel Crespo, “Taraftarımızın takviyesi hiç kuşku yok ki epey değerli. Onların takviyesi bizim için itici güç oluyor. Bizi bu türlü desteklemeye devam etsinler. Galatasaray maçından evvel 1 maçımız daha olacak. Natürel ki evvel o maçı düşünmemiz gerekiyor. Galatasaray maçı büyük bir maç olacak ve kazanmak için en uygun biçimde hazırlanacağız” tabirlerini kullandı.

“Bizim her maçta 3 puan almamız fazlaca önemli”

Son haftalarda kadro olarak uygun performans gösterdiklerini vurgulayan Crespo, “Ben her vakit elimden gelenin en uygununu yapmaya çalışıyorum. Grubuma yardım etmem için koşmam gerekiyorsa koşuyorum. Oynamam gerekiyorsa oynuyorum. Bizim her maçta 3 puan almamız fazlaca değerli. esasen kadromuz da son haftalarda fazlaca güzel çalışıyor. Bunun da meyvelerini alıyoruz” diyerek kelamlarını noktaladı.