Muharrem Sarıkaya’nın tokat attığı muhabir: ‘Gel yemek ısmarlayayım’ dedi, daha fazla saçmalamasın diye telefonu kapattım

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
İhlas Haber Ajansı muhabiri Ahmet Demir, Habertürk’ten istifa eden Ankara temsilcisi ve muharriri Muharrem Sarıkaya’nın kendisine tokat atması daha sonrası telefonla aradığını ve “yemek davetinde bulunduğunu” söylemiş oldu. Demir, “Daha da saçmalamaması için telefonu kapattım” dedi.

Dün ortaya çıkan görüntü daha sonrası Sputnik’ten Ali Çağatay’a konuşan Ahmet Demir, Sarıkaya’nın kendisini Ankara’ya çağırdığını ve “Özür dilerim, gel sana bir yemek ısmarlayayım” söylemiş olduğini deklare etti. “Daha da saçmalamaması için telefonu kapattım” diyen Demir, kendisine verilen dayanak ötürüsıyla ıstırabının biraz da olsa hafifçelediğini belirtti.

Sarıkaya’ya dava açacağını belirten Demir, olay anını şu tabirlerde anlattı:

“Yayın başladıktan epey kısa bir süre daha sonra Muharrem Bey’in telefonu çekmedi. Ben de büsbütün yardımcı olmak için daha öncesinden ayarlamış olduğumuz telefonu ona vermeye çalıştım. Kameraman olan bir kişinin bakılırsavi bu değil. Yardım için onun yanına gidiyorum ve bana bunu yapıyor. O denli büyük bir şoka uğradım ki ne yapacağımı çözemedim. Kameranın başına geçtim ve yalnızca yere baktım. niye ona karşılık vereyim ki? Ona hiç bir şey yapmayarak ceza verdiğimi düşünüyorum. Fatma Hanım’ın da şoka uğradığını düşünüyorum. O da yayın aksamasın diye devam etti.

Yayın bittikten daha sonra Muharrem Beyefendi beni yanına çağırdı ve özür diledi. Ben de ‘Yaşınıza hürmeten size bir şey demiyorum ancak özrünüzü kabul etmiyorum’ dedim. Bunu söylemiş oldukten daha sonrasında Fatma Hanım kendi işçilerine bağırmaya başladı. Eksiklerden bahsedip, ‘niçin bunları yerine getirmediniz’ dedi. ‘Beni bu biçimde bir adamla yan yana getirdiniz, yanımda durmadan hareketler yapan bir beşerle yayın yapmamı istiyorsunuz’ dedi. daha sonrasında o hışımla orayı terk etti. Bana yapılan o atılımdan dolayı bunu yaptığını düşünüyorum. çabucak sonrasında beni Muharrem Beyefendi arayıp Ankara’ya çağırdı ve ‘Gel sana bir yemek ısmarlayayım’ dedi. Daha fazla saçmalamaması için telefonu kapattım. Ben imajların yayınlanmasını istemiyordum. Ailem görsün istemedim. Nasıl olduysa bir biçimde birileri paylaşmış.”

Tıklayın – İHA muhabirine tokat atan HaberTürk Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya bakılırsavinden istifa etti

Gazeteci Muharrem Sarıkaya muhabire tokat attı

Dans ettiği imajları daha sonrası HaberTürk savunmasını istemişti: Hande Sarıoğlu’ndan eski kanalına Muharrem Sarıkaya reaksiyonu