Mustafa Destici ‘Başak Demirtaş’ı konuk ederek reaksiyonların amacı olan İsmail Küçükkaya’yı terletti: Demirtaş’ı hayır kurumundan mı cezaevine götürd

JoKeR

Active member
HDP’nin daveti üzerine 6-7 Ekim 2014’te terör örgütü PKK/YPG yandaşlarının 35 vilayet ve 96 ilçede gerçekleştirdiği hücumlarda 2 polis şehit oldu, 16 yaşındaki Yasin Börü’nün de ortalarında olduğu 37 kişi ömrünü kaybetti, 761 kişi yaralandı. Kanlı taarruzların acısı hala tazeyken, 6-7 Ekim olaylarının yıl dönümünde FOX TV, Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’ı konuk etmiş, İsmail Küçükkaya ve Başak Demirtaş’ın, Selahattin Demirtaş güzellemeleri ve hükümete yönelik suçlamaları büyük reaksiyon toplamıştı.

Tenkitlerin odağındaki Küçükkaya, bu kere BBP Genel Lideri Mustafa Destici’yi konuk etti.

DESTİCİ REAKSİYONUNU LİSANA GETİRDİ

Kobani olaylarında 37 kişinin ömrünü kaybettiğini hatırlatan Destici, haksız yere cezaevinde tutuluyormuş üzere gösterilmeye çalışılan Demirtaş’ın azmettirmesiyle olayların yaşandığını söylemiş oldu. Destici, “Demirtaş’ı hayır kurumundan mı cezaevine götürdüler?” diye sordu.

Destici, “kadını burada Kobani olayları için “Demirtaş ‘pişman değil’ diyor” söylemiş olduğini aktardı.

İSMAİL KÜÇÜKKAYA ‘TERTEMİZ YAYIN’ DİYEREK SAVUNDU

İtiraz eden Küçükkaya, “Herkes izledi kime sorduysam devletle de konuştum. En ufak bir şey yok orada. Tertemiz bir yayın. Benim unsurlarım belli” dedi.

Başak Demirtaş programda ‘Demirtaş pişman değil, biz de pişman değiliz’ demişti.

Bunun üzerine ortaya giren Destici, şunları söylemiş oldu:

“Hukuki manada söylemiyorum. Siz dediniz ki ‘bu yapılan işlerden pişmanlık duyuyor mu nereden girdim bu işlere diyor mu.’ O da dedi ki ‘hayır pişman değil. Biz de pişman değiliz.’ meğer şunu söyleseydi ‘Biz bu biçimde bir şey yaptık fakat 37 vatandaş ömrünü kaybetti, keşke bunlar yaşanmasaydı’ deseydi.”