Necla-Metin Büyükşen cinayetinde umutlandıran gelişme: Müge Anlı canlı yayında deklare etti

JoKeR

Active member
Konya’nın Karatay İlçesine bağlı İsmil Mahallesi’ndeki konutlarına 3 Eylül 2018 gecesi maskeli bir şahıs tarafınca öldürülen Necla ve Metin Büyükşen çiftinin cinayeti 3 yıldır aydınlatılmayı bekliyor.

Araştırmacı-Gazeteci Müge Anlı’nın canlı yayınına konuk olan çiftin hekim oğlu Osman Büyükşen, anne ve babasının katilinin ortaya çıkartılması için yetkililere yardım davetinde bulundu. İki kardeşinin de cinayetlerin baş şüphelisi olması Büyükşen’i yıktı. Canlı yayında ağlayıp hudut krizi geçiren tabip, “Ben ne yapayım Müge hanım, ikisi de kardeşim. Anne babamın katilinin bulunmasını istiyorum. Herkese sesleniyorum, yardım edin.” demişti

10 KİŞİLİK ÖZEL TAKIM KURULDU

Müge Anlı’da yapılan bu davet, yerini buldu ve cevapsız kalmadı. Jandarma Genel Komutanlığı, Türkiye’nin gündemine oturan ikili cinayetin tahlili için Jandarma Kabahat Araştırma Timi’nin (JASAT) tecrübeli dedektiflerinden oluşan 10 kişilik özel bir grup kurdu.Yayınını bu sıcak gelişmeyle açan Müge Anlı; “Türkiye’nin farklı vilayetlerinden bir ortaya gelen 10 tecrübeli JASAT dedektifi, soruşturmayı yürüten Konya Vilayet Jandarma Komutanlığı’na takviye verecek. Jandarma Genel Komutanlığı’na epey teşekkür ediyoruz.” dedi.

NE OLMUŞTU?

54 yaşındaki Necla ile 55 yaşındaki eşi Metin Büyükşen, Konya’nın Karatay ilçesindeki meskenlerinde kar maskeli biri tarafınca pompalı tüfekle öldürüldü. Çiftin üç çocuğundan biri olan Büşra Büyükşen ise o fecî cinayetin şahidi oldu. Yaşlı çift pompalı tüfekle meskenlerinde katledilirken, kızları Büşra’nın da yanlarında olduğu ortaya çıktı. Meyyit taklidi yaparak cinayetten kurtulduğunu söyleyen Büşra, çelişkili sözleri ve cinayet anındaki davranışı ile olayın bir numaralı şüphelisi oldu. Öteki kuşkulu ise tıpkı ilçede yaşayan evli ağabeyi Uğur Büyükşen ile eşi Betül Büyükşen’di. Cinayetten 20 gün evvel Betül Büyükşen’in kayınpederi ile mehir yüzünden hengame edip onları meskenlerinden kovduğu öğrenilmişti.