Nelsson: Sokağa yüzümü gizleyerek çıkıyorum

Gattuso

New member
Galatasaray’ın Danimarkalı futbolcusu Victor Nelsson, ulusal küme kampında ülke basınına açıklamalarda bulundu.

‘Şapka ve maskesiz çıkmıyorum’

Kentte dışarı çıktığında taraftarların epeyce ağır ilgisiyle karşılaştığını belirten futbolcu, daha rahat hareket edebilmek için yüzünü aşikâr oranda kapamak zorunda kaldığını itiraf ederek “İstanbul’da nereye gidersem gideyim, başıma şapka ve yüzüme maske takmadan yapamıyorum, büyük bir ilgi oluyor. Kaybettiğiniz bir maçın ardından ise dışarda mutsuz taraftarlarla karşılaşıyorsunuz” dedi.

‘Ligde konsantrasyon eksikti, Avrupa’da istekliydik’

Nelsson şöyleki devam etti: “Taraftarın bu türlü olması Galatasaray’ın da ne kadar büyük bir kulüp olduğunu gösteriyor ve bu epey anlaşılır bir şey. İstanbul beğenilen bir kent, Galatasaray benzersiz taraftarı olan büyük bir kulüp. Ben de burada olmaktan mutluyum. Bu devir ligde kendi seviyemizi yakalayamadık. Kaybetmememiz gereken birtakım maçlarda yenildik. Konsantrasyon eksikliği oldu. Lakin Avrupa kulvarında ise öbür bir güç ve istek vardı.”

Kjaer yoktu, savunmanın lideriydi

Öte yandan Victor Nelsson dün gece Danimarka’nın Hollanda’ya 4-2 mağlup olduğu karşılaşmada birinci 11’de forma giydi. Üçüncü sefer a ulusal grubun formasını giydiğine dikkat çeken Danimarka basınında, “Zaman vakit kusurlar yapsa da, savunmanın lideri misyonu Simon Kjaer’in yokluğunda ona verilmişti ve Nelsson epeyce çalıştı, özellikle ikinci yarıda performansını artırdı” yorumu yapıldı.