Nihat Doğan hakim karşısına çıktı: bayanın evli bir erkekle olması sapkınlıktır

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
Nihat Doğan hakim karşısına çıktı: bayanın evli bir erkekle olması sapkınlıktır Bir televizyon programında Gülben Ergen’e hakaret ve tehdit ettiği sebebi öne sürülerek Yeşim Salkım ile 4 yıla kadar mahpus cezası istemiyle yargılana müzikçi Nihat Doğan hakim karşısına çıktı. Programda Gülben Ergen’e direkt sapık yahut hasta demediğini belirten Nihat Doğan, “Hayat görüşüme bakılırsa bir hanımın evli bir erkekle bir arada olmasını sapkınlık ve hastalık olarak değerlendiriyorum” dedi.

Müzikçi Gülben Ergen’in 2017 yılında bir televizyon yayınında kendisine hakaret edildiği nedeni öne sürülerek Yeşim Salkım ve Nihat Doğan hakkında yaptığı şikayet üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafgından programın sunucusu Nihat Doğan hakkında ‘zincirleme formunda alenen hakaret’ kabahatinden 4 ay 15 günden 4 yıl 1 aya kadar mahpus cezası, Yeşim Salkım için de ‘alenen hakaret’ ve ‘sıradan tehdit’ cürümlerinden 3 ay 15 günden 2 yıl 10 aya kadar mahpus cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

İddianamede, sunucu Nihat Doğan ve programa konuk olan Yeşil Salkım’ın habercilik faaliyeti ile ilgisiz bir biçimde Gülben Ergen’in kişilik haklarına saldırdıkları, Salkım’ın da Ergen’e yönelik tehdit içerikli telaffuzda bulunduğu ileri sürüldü.

PENGUEN OYUNCAĞA “GÜLVEREN” İSMİNİ TAKTI

Programda Gülben Ergen’in gazeteci eşi Erhan Çelik’ten boşandığı devirde bir gazete haberinde evli Tolga Duğles ile ilgisi olduğu savlarını Nihat Doğan ve Yeşim Salkım yorumlamıştı.

Savcılık, Ergen hakkında yapılan tenkitlerin yasal hudutları aştığını belirtti. Programda Nihat Doğan, Penguen oyuncağına”Gülveren” diye seslenmesi de iddianamede yer aldı.

NİHAT DOĞAN SAVUNMASINI VERDİ

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Nihat Doğan hakim karşısına çıktı. Davada Gülben Ergen’i avukatı Emek Emre temsil etti.

Müzikçi ve TV yorumcusu olduğunu belirten Nihat Doğan savunmasında, “Yaptığım iş gereği magazin yorumluyorum. Suçlamayı kabul etmiyorum. Gülben Ergen’e direkt sapık yahut hasta demedim. Evli bir bayanın eşini kendisinden soğutmasına, eşini ve çocuklarını mağdur etmesinin bayana karşı şiddet kapsamında kaldığını düşünüyorum” dedi.

“EVLİ ERKEKLE BİRLİKTE OLMAK SAPKINLIK”

Bir hanımın evli bir erkekle bir arada olmasını sapkınlık ve hastalık olarak değerlendirdiğini belirten Nihat Doğan, “Programda söylemiş olduğim şey budur, direkt kimseye söylemedim. Evli erkekle münasebet yaşanmasına karşı bakış açımı yansıtıyorum büsbütün tabir özgürlüğü kapsamındadır. Suçlamaları kabul etmiyorum, beraatimi talep ediyorum” diye konuştu.

“SUÇTAN KURTULMAYA YÖNELİK”

Doğan’ın savunmasına karşılık Gülben Ergen’in avukatı Emek Emre, “Savunmayı kabul etmiyoruz. Müvekkilime hitaben kocaları çalıyor formunda telaffuzlarda bulunmuştur. Ayrıyeten yanındaki oyuncağa verdiği isim Gülveren’dir. Müvekkilimin ismindeki Gül sözü bağlanarak alıntı yapılmıştır. Ve söylemiş olduği tüm kelamlar rencide edicidir. Savunma cezadan kurtulmaya yöneliktir” diyerek Doğan’ın cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme, hakim değişikliği niçiniyle ileri bir tarihe ertelendi.