ömrünü kaybeden Faruk Tınaz’ın eşinden hekim dikkatsizliği savı

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
ömrünü kaybeden Faruk Tınaz’ın eşinden hekim dikkatsizliği savı Faruk Tınaz’ın (65) ömrünü kaybetmesinin akabinde konuşan eşi Canan Tınaz, usta sanatkarın tabip dikkatsizliğinden dolayı öldüğünü argüman etti.

Türk Sanat Müziği’nin usta isimlerinden Faruk Tınaz, 65 yaşında pankreas kanserinden dolayı İstanbul’da hayatını yitirdi.

Atları fazlaca sevdiği ve at sahibi de olduğu bilinen Türkiye Jokey Kulübü asli üyesi olan Tınaz için bugün Veliefendi Hipodrumu Gurur Tribünü önünde sanatkara veda merasimi düzenlendi.

Merasime katılanlar içinde Türkiye Jokey Kulübünün Lideri Serdal Adalı, Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi Can İnanç, şair ve bestekar Ahmet Selçuk İlkan da vardı.

“DOKTOR TEŞHİSİ ATLADI”

Merasimde konuşan Faruk Tınaz’ın eşi Canan Tınaz, sanatkarın vefatına dair çarpıcı bir sav ortaya attı.

Canan Tınaz, şu biçimde konuştu:

* Burada epeyce hüzün var lakin bence Faruk epeyce memnun. Hastalığı ötürüsıyla 9 aydan beri gelemediği bir yerde olduğu için bence bu hüznü dağıtmıştır burada ve gülümsüyordur.

* Hekimin raporu okumasıyla ilgili bir ihmal var. Yanlış anlaşılma olmasın lütfen. İhmal etmek değil. Hekimin raporu okumamasıyla alakalı bir ihmal, teşhisi atlaması daha doğrusu

* . Şu acı ortasında bunlara bu türlü karşılık verirken sekebilir sözlerim. Yanlış bir şey yapmak istemiyorum.

“YILLARCA birlikte MÜZİKLER YAPTIK”

Faruk Tınaz’ın arkadaşı sanatçı Ahmet Selçuk İlkan da “Şüphesiz hepimizin acısı fazlaca büyük. Aslında her giden bizden bir şeyler gdolayıyor. Farkında mıyız bilmiyorum lakin kimi çocukluğumuzu, kimi gençliğimizi, kimi anılarımızı…. Çok ortak heyecanlarımız oldu. senelerca birlikte müzikler yaptık. Bir müziğimizde ben ona şöyleki yazmıştım; ‘Gün gelir gidersen hayli şey istemem; bir fotoğraf, bir çiçek, bir anı yeter’ demiştim. Fakat bu biçimde bir vedayı hiç düşlememiştim açıkçası” diye konuştu.

CENAZE DETAYLARI

Ünlü sanatkarın cenazesi yarın memleketi Adana’ya gdolayılerek, Kabasakal Camii’nde öğlen vakti cenaze namazı kılındıktan daha sonra Kabasakal Mezarlığı’na defnedilecek. (İHA)