Özcan Deniz hakim karşısına çıktı

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
Özcan Deniz hakim karşısına çıktı Eski eşi Feyza Aktan’ı darbettiği argümanıyla hakkında ‘yaralama’ cürmünden 1 yıl 6 aya kadar mahpus istemiyle dava açılan müzikçi Özcan Deniz hakim karşısına çıktı. Deniz mahkemedeki savunmasında, “Velayet davasında beni sıkıntı duruma düşürmek için bu tezleri sürdürmektedir” dedi. Aktan ise, “Kuzey kucağımdaydı. Yere düştüm, ayaklarıyla vurdu” tabirlerini kullandı.

Müzikçi Özcan Deniz’in eski eşi Feyza Aktan, Deniz’in kendisini darbettiğini tez ederek şikayetçi olmuştu. Ünlü müzikçi hakkında yürütülen soruşturma tamamlanmış ve Aktan’a karşı, ‘yaralama’ hatasını işlediği nedeni öne sürülerek hakkında 6 aydan 1 yıl 6 aya kadar mahpus istemiyle dava açılmıştı.

İstanbul 21. Asliye Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen davaya Özcan Deniz ile Feyza Aktan, avukatlarıyla katıldı.

Duruşma başlamadan evvel taraf avukatları, evraka zımnilik sonucu getirilmesini talep etti. Mahkeme, evrakta yer alan taraflara ait ayrıntıların, genel ahlaka ve kamu güvenliğine muhalif, basın yasağı ve kapalı duruşma yapılmasını gerektirecek bir durum olmadığı nedeni öne sürülerek talebin reddine karar verdi.

“BENİ GÜÇ DURUMA DÜŞÜRMEK İÇİN BU TEZLERİ SÜRDÜRMEKTE”

Özcan Deniz mahkemedeki savunmasında, hakkındaki darp tezlerini reddettiğini söyleyerek, “Müştekiyle velayet sürecinde olduğumuz için bu argümanları öne sürdüğünü düşünüyorum. Şu an velayet davamız devam ediyor. Velayet davasında beni sıkıntı duruma düşürmek için bu savları sürdürmektedir” dedi.

“HİÇBİR HALDE FİZİKÎ TEMASTA BULUNMADIM”

Feyza Aktan’ın ablası Eda Aktan’ın iddianamedeki sözlerinin hatırlatılması üzerine Deniz, “Almanya’dayken odanın kapısını çaldığım ve çocuğu aldığım hakikat. Lakin hiç bir biçimde fizikî temasta bulunmadım. Feyza’nın oradaki emeli olayı polise intikal ettirmekti. Çocuk bu biçimde daha küçüktü. Boşanma davasını da ben açtım. Şiddet goren bir bayan olarak boşanma davası açmadı” tabirlerini kullandı.

“ANNESİNE TENCERE TAVA FIRLATTI”

Deniz, “Olay günü Feyza annesiyle tartıştı. Hatta annesine tencere, tava fırlattı. Ben de annesini korudum. Rastgele bir darp teşebbüsünde bulunmadım. Hastane raporunun da nasıl alındığı aşikâr değildir. Türkiye’ye dönüldükten bir gün daha sonra alınmıştır. Şaibelidir. Feyza, sonlandığında kendine ziyan veren biridir. Muhtemelen bu rapor da kendisine ziyan verdikten daha sonra alınmış bir rapordur” dedi.

“ESKİ SEVGİLİSİYLE BULUŞTUĞUNA AİT FOTOĞRAFLAR ÇIKMIŞTI”

Mahkemede beyanı sorulan Aktan, “Sarıyer’deki konutumuzda olan hareketinde çabucak hemen evli değildik. Hamileydim. Eski sevgilisiyle buluştuğuna ait fotoğraflar çıkmıştı. Bunun üzerine meskeni terk ettim. sonrasındasında beni ikna etti ve konuta döndüm. Meskende de tartışmalarımız devam etti. Tartışma sırasında boğazımdan tutup duvara dayadı daha sonra yere itti. O süreçte bedenimde iz bırakacak kadar darbetmediği için rapor almamıştım. Aileler de ortaya girdi ve kendisi de pişman olduğunu söylemiş olduği için barıştık, evlendik. Şayet o periyotta darp raporu alacak kadar iz olsaydı da rapor almazdım. Zira çocuk olacaktı. Ona karşı sorumluluğum vardı. Çocuğum dünyaya gözlerini açacağı vakit anne babası farklı olsun istememiştim. bu biçimde darp raporu almadığım için pişman oldum” formunda konuştu.

“YERE DÜŞTÜM AYAKLARIYLA VURDU”

Aktan, mahkemede beyanda bulunmaya devam ederek, “2018 yılında gerçekleşen hadisede evliydik. ‘Çantaları topluyorsun, İstanbul’a dönüyoruz’ dedi. Çocuğum yeni doğmuştu. Lohusa dönemindeydim. Ben de İstanbul’a dönemeyeceğimi söylemiş oldu. Zira tartışmanın büyümesinden korkuyordum. sonrasındasında kendisi bana, ‘benim karımsın benimle geleceksin’ diyerek beni darbetti. Kuzey kucağımdaydı. Beni tutup itti. Yere düştüm, ayaklarıyla vurdu. O süreçte de çocuğuma karşı sorumluluğumdan dolayı darp raporu almadım” dedi.

“ERKEK Mİ GÖRMEK İSTİYORSUN? DİYEREK TOKAT ATTI”

Aktan, “2019 yılında da Almanya’ya tatile gitmiştik. Oturduğumuz restoranda kuzey babasının telefonuyla oynuyordu. O orta Özcan’ın teline birkaç bildiri geldi. Konuştuğu bayan olduğunu düşündüm. Odaya geçtik. O sıra odaya girip beni kolumdan tutarak duvara çarptı. Kuzey’i alıp götürdü. Odaya geri gelip kız kardeşimi Kuzey’in yanına gönderdi. Sakince konuşacağız diye. Yatağın üzerinde oturuyordum. ‘Erkek mi görmek istiyorsun?’ diyerek tokat attı. Yere düştüm. Yerdeyken bana vurmaya devam etti. Balkona kaçtım çığlık atmaya başladım. Balkondayken eline sigara aldı. Yüzüme söndürmesinden korkup sigarayı bırakmasını isteyerek odaya kaçtım. Almanya’da yabancı dilim olmadığı için rapor alamadım. Türkiye’ye döndüğümün sonraki günü rapor aldım. Zira Özcan ile ağabeyini benimle yapılan evlilik kontratını gözden geçirdiklerini gördüm. Bunun üzerine rapor aldım. Beni tehdit ettikleri için raporu kendilerine verdim. Bu yüzden boşanma davasında sunamadım” sözlerini kullandı.

“HAPSE ÇARPTIRILSIN ÜZERE BİR ŞEY DEMİYORUM”

Feyza Aktan, şiddet gördüğü biçimde niye Özcan deniz ile yaşamaya devam ettiği tarafındaki sorulara ise çocuğuna karşı sorumluluğu sebebiyle bir arada yaşamaya devam ettiğini söylemiş oldu. Aktan,”Zamanında şikayette bulunmadığım için karşı tarafa çamur atmakla yaftalanıyorum. bu biçimde şikayette bulunsaydım da inkar edeceklerdi. Artık önemli bir ceza alsın demiyorum. Mahpusa çarptırılsın üzere bir şey demiyorum. Çocuğum için. Yalnızca yaptıklarının karşılığını görmesini istiyorum. Şikayetçiyim” dedi.

Duruşmada, her iki tarafta şahit dinletmek istediklerini belirtti. Mahkeme, dinlenilmesi istenen şahitlerin bir daha sonraki duruşmada dinlenmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

“ŞİMDİ NE SÖYLESEM BOŞ”

Duruşma çıkışında, gazetecilerin sorularına cevap veren müzikçi Özcan Deniz, “Zamanı geldiğinde söyleyeyim çocuklar. Artık ne söylesem boş, dava süreci devam ediyor çünkü” dedi.