Özhan Eren Ulusal Uğraş ruhu için Balıkesir’e yerleşti

JoKeR

Active member
Direktör, müzisyen ve müellif Özhan Eren, yeni sinema projesi için Balıkesir’e yerleşti. Eren, Ulusal gayret ve Kuvayı ulusala ruhunu daha yeterli hissetmek için bu sonucu verdiğini söylemiş oldu.

“Kara Tren”, “Turnalara Tutun da Gel” ve “Sarıkamış” türkülerini kaleme alan direktör, müellif ve müzisyen Özhan Eren, yeni sinema projesi için Balıkesir’e yerleşti. Sanat hayatının 40. yılını kutlayan Özhan, Ulusal Gayret ve Kuvayımilliye periyoduyla ilgili “Bir vakit içinder Balıkesir” isimli tarih sineması üzerine çalışıyor. Ulusal Uğraş ve Kuvayımilliye ruhunu daha âlâ hissetmek ve yerinde yaşamak için Balıkesir’e gitmek sonucu aldığını söyleyen Eren, sinemanın çekimlerini de Balıkesir’de gerçekleştirecek. Eren, bu sonucunın senaryoya büyük katkı sağladığını belirtti.

Memleket hissi almak için dinleniyor

Yaşadığımız topraklar için hissiyat üretmeye çabaladığını söyleyen Eren “Ben kendimi, memleket kıssaları anlatmaya çalışan biri olarak görüyorum. Bunların hepsi benim için bir vasıtadır. Tarihimizin biroldukça başlığı aktarılmıyor. Bunun açlığını epey hissettim ve Allah bana bunu yapabilmeyi nasip ettiği için de sinema sineması, türkü yapıyor, elim erdikçe kitap yazıyorum. Problem, bu toprağın hissiyatını yaşatmak, buradan bir hissiyat üretmeye çalışmak. ‘Kara Tren’ diye bir türkü besteledim. Çok şükür 7’den 70’e herkes için bir simge haline geldi. Kimse onu bir vasıta olduğu için dinlemiyor, memleket hissi almak için dinliyor” diye konuştu.