Olgunluk 2023 işte ikinci yazılı sınavın konuları

Eğitmen

Member
Klasik Lisede Latince, Fen Lisesinde Matematik, “İdare, Finans ve Pazarlama” uzmanlığı ile İktisadi Sektörün Teknik Enstitüleri için İşletme Ekonomisi, “İnşaat, Çevre ve Bölge” uzmanlığı için tasarım, yapım ve sistemler . İşte Milli Eğitim ve Liyakat Bakanı imzalı kararnameye göre 2023 lise diploması ikinci yazılı sınavı için seçilen disiplinler… Joseph Vallettara.

sınav nasıl çalışır

Geri kalanlar için, epidemiyolojik acil durum nedeniyle olgunluğun önemli değişiklikler gördüğü üç okul yılının ardından devlet sınavı geçmişe dönüyor: saat 8.30’dan itibaren tüm çalışma kurslarında ortak olan İtalyanca ilk yazılı sınav. 21 Haziran 2023 Çarşamba; bireysel çalışma programlarını karakterize eden disiplinlerle ilgili ikinci bir yazılı sınav; öğrencinin eğitimsel, kültürel ve mesleki profilinin başarısını tespit etmeyi amaçlayan görüşme. Mülakat sırasında aday, çapraz beceriler ve yönlendirme (Pcto) kursları kapsamında gerçekleştirilen deneyimleri ve yurttaşlık eğitimi alanında edinilen becerileri de açıklayacaktır. Üçüncü test sadece bazı çalışma alanlarında öngörülmüştür (EsaBac, EsaBac techno bölümleri, uluslararası seçeneği olan bölümler, Valle d’Aosta Özerk Bölgesi’ndeki okullar, Bolzano Özerk Bölgesi’ndeki okullar ve Slovence ve Slovence eğitim dili olan okullar) /İtalyanca iki dilli Friuli-Venezia Giulia).

komisyonlar nasıl yapılır

Sınav komisyonları eğitim kurumunun bir dış başkanı, üç dış üyesi ve üç iç üyesinden oluşur.

Tüm adresler için konular nelerdir?

Bu nedenle liseler için ikinci sınavın konuları arasında klasik lise için Latince; bilim için matematik, ayrıca uygulamalı bilimler seçeneği ve spor bölümü için; dilbilim için yabancı dil ve kültür 1; beşeri bilimler lisesi için beşeri bilimler (sosyo-ekonomik seçenekte hukuk ve ekonomi politik); sanat lisesi için tek adreslere özgü tasarım disiplinleri; müzik lisesi için teori, analiz ve kompozisyon; coreutic lisesi için dans teknikleri.

Teknik enstitüler için “yönetim, finans ve pazarlama” uzmanlığı için İşletme; “pazarlama için uluslararası ilişkiler” ve turizm için turizm ve iş disiplinlerinin eklemlenmesinde işletme ekonomisi ve jeopolitik; “inşaat, çevre ve bölge” alanı için tasarım, inşaat ve sistemler, “bilgisayar bilimi ve telekomünikasyon” için, ilgili alanlar için bilgi teknolojisi ve telekomünikasyon; “grafik ve iletişim” alanında multimedya tasarımı; tarımsal adresler için bitkisel üretimler, “bağcılık ve şarapçılık” eklemlenmesi için şarapçılık.

‘Yiyecek ve şarap ve otel ağırlama hizmetleri’, yiyecek ve şarap organizasyonu, turizm ağırlama sektöründeki konaklama yapısının hukuk ve idari teknikleri konusunda uzmanlaşan gıda bilimi ve kültürü meslek enstitüleri için; ‘ticari hizmetler’ branşı için ticari hizmetlerin profesyonel teknikleri; ‘endüstriyel ve zanaatkar üretimler’ dalı, sanayi dalı için üretim ve organizasyon teknikleri.