Olimpiyatlara Van’ın travertenlerinde hazırlanıyor

Gattuso

New member
İstanbul’da 7 Şubat’ta düzenlenen Türkiye 20 Yaş Altı Salon Atletizm Şampiyonası’nda 400 metrede 55,52 saniye koşarak rekor kıran Nevin İnce, 2024 yılında Fransa’nın başşehri Paris’te yapılacak olimpiyatlara Van’ın Başkale ilçesindeki travertenlerde hazırlanıyor. Kırsal Dereiçi Mahallesi’nde Denizli’nin Pamukkale ilçesindeki doğal oluşumlara benzerliğiyle dikkat çeken 2 bin 400 rakımdaki travertenlerde idman yapan ulusal atlet, gayesinin hem kondisyonunu artırmak birebir vakitte bölge tanıtımına katkı sağlamak olduğunu söylemiş oldu.

Antrenör Erhan Çalışkan nezaretinde çalışın İnce, ülkesini en yeterli biçimde temsil etmek istediğini belirterek, “Türkiye Salon Şampiyonası’nda 400 metrede dünya şampiyonu olan Mizgin Ay’a ilişkin rekoru kırdım. Daha evvelki rekor 56.32’ydi. Bunu yaklaşık 86 salise indirdim. Şu anki amacım, Avrupa’da madalya alarak ülkemi en uygun biçimde temsil etmek. Bunun için de Başkale’ye geldim. Bölgenin doğal hoşluklarına de dikkat çekmek istiyorum” sözlerini kullandı.