Pitbull taarruzunda ağır yaralanan 4 yaşındaki Asiye’nin sevk edildiği hastaniçin açıklama

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Akdeniz Üniversitesi Başhekimi, pitbull saldırısına uğrayan ve ağır yaralanan 4 yaşındaki Asiye Ateş‘in doku nakli sürecinin Prof. Dr. Ömer Özkan’ın muayenesinin akabinde başlayacağını söylemiş oldu.

Gaziantep’te, oturdukları sitenin bahçesinde oynarken pitbull cinsi 2 köpeğin hücumunda yaralanan 4 yaşındaki Asiye Ateş’in sevk edildiği Akdeniz Üniversitesi Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete, Asiye Ateş’i çocuk ağır bakım servisine yatırılmasının çabucak akabinde sabah erken saatlerde ziyaret etti.

• TIKLAYIN – Erdoğan’dan Pitbull açıklaması: Bu köpekler parası bol olanların köpekleri
  • TIKLAYIN – Pitbull cinsi 2 köpeğin saldırısına uğrayan 4 yaşındaki çocuk ağır yaralandı
Asiye’yi ziyaretinin akabinde hastane önünde açıklama yapan Başhekim Çete, “Annesi yanındaydı. Geldiğindeki durumuna göre bugün biraz daha güzel. Ağız yoluyla beslenmesi yapılıyor. Bu da uygun bir durum; hem genel sıhhat durumu hem moral açısından artı sağlıyor. Meskene gitmek istediğini söylemiş oldu bana. Onu epeyce güzel anlıyorum, minik bir çocuk, meskene gitmek isteyecektir. Tedavileri tamamlandıktan daha sonra minik Asiye sağlıklı bir biçimde meskenine gidebilir. Pazartesi yahut salı günü Prof. Dr. Ömer Özkan’ın muayenesinin akabinde doku nakli süreci başlayacak” dedi.

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, dünyada birinci rahim naklini, Türkiye’nin de birinci yüz ve çift kol nakillerini gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan ile görüşerek, tedavinin Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde yapılmasını istemişti.

Beştepe Mahallesi’nde, 22 Aralık günü bir sitede apartman vazifelisi olarak çalışan Hüseyin Ateş’in kızı Asiye, bahçede oyun oynarken 2 pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğradı. kuvvetlikle kurtarılan Asiye Ateş, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ağır bakım ünitesinde tedavisi süren Asiye’nin dün Antalya’ya sevkine karar verildi. Gerekli hazırlıklar yapıldıktan daha sonra gece, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün nezaretinde küçük Asiye Sıhhat Bakanlığı’nca gorevlendirilen hava ambulansıyla Antalya’ya uğurlandı.

“Patronumun köpekleri olduğu için evimden de taşınacağım”

Hava ambulansı saat 03.00 sıralarında Antalya’ya indi. Ambulanstan alınan Asiye Ateş, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne gdolayılerek Pediatri Ağır Bakım Ünitesi’nde tedaviye alındı. Asiye Ateş’in genel durumunun düzgün olduğu, ağır bakım ünitesinde takibinin yapıldığı ve doku nakli yapılacağı kaydedildi.

Asiye’nin babası Hüseyin Ateş, tek isteğinin Asiye’nin sıhhatine kavuşup, eski günlerine dönmesi olduğunu söz ederek, ”Olay günü oradaydım. Kat temizliğindeydim. Sitenin kapıcısıyım. Paklık yaptığım için duymadım. Ben aşağıya indiğimde eşim ve orada çocuğumu kurtaran bireyler, çocuğumu hastaneye getirmişler. Çocuğumun hayati tehlikesi devam ediyor. Çok üzücü bir olay, konuşamıyorum. Dizlerim kırıldı. Bir çocuğum var. Eşimin çocuğu olmama ihtimali de devasa yükseklikte. Benim tek isteğim adaletin yerinin bulmasıdır. Asiye’nin sağ salim çıkması. Asiye için daha düzgün bir yüz nakli yapılması için daha düzgün okullarda okumasını istiyorum. Ne yapılacaksa Asiye için istiyorum. Şu anda işimden kovuldum. Isıran köpekler işverenimin köpekleri olduğu evimden de taşınacağım. İnşallah kızım sıhhatine bir an evvel kavuşur. Devletime güveniyorum” dedi. (DHA)