Portekiz’in elenmesine ağlamıştı… Ronaldo sessizliğini bozdu

Gattuso

New member
Portekiz, 2022 FIFA Dünya Kupası’nın çeyrek finalinde Fas’a yenilerek turnuvaya veda etti. Maçın akabinde gözyaşlarına boğulan Cristiano Ronaldo, eleme daha sonrası sessizliğini bozarak açıklamalarda bulundu.

Portekiz için Dünya Kupası kazanmanın mesleğinin en büyük ve argümanlı hayali olduğunu lisana getiren Ronaldo, “Uluslararası alanda Portekiz’le de olmak üzere pek fazlaca kupa kazandım lakin ülkemizin ismine Dünya’nın en yükseğine taşımak en büyük hayalimdi. Bunun için savaştım. Bu hayal için hayli savaştım” tabirlerini kullandı.

‘Portekiz’e olan bağlılığım bir an bile değişmedi’

“Dünya Kupası’ndaki 16 yılda 5 maçta gol attım ve her vakit kusursuz oyuncuların yanında ve milyonlarca Portekizlinin dayanağıyla her şeyimi verdim”
yorumunu yapan Cristiano Ronaldo kelamlarına şu biçimde devam etti:

“Sahaya her şeyimi verdim. Uğraştan kaçmadım ve hayalimden asla vazgeçmedim. Ne yazık ki dün hayal bitti. Sıcağı sıcağına yorum yapmaya değmezdi. Hepinizin bilmesini istiyorum ki epey şey söylendi, epeyce yazıldı, epeyce spekülasyon yapıldı fakat Portekiz’e olan bağlılığım bir an bile değişmedi. Her vakit her insanın gayesi için savaşan taraf oldum ve meslektaşlarıma ve ülkeme asla sırtımı dönmedim. Şimdilik söylenecek fazla bir şey yok. Teşekkürler Portekiz. Teşekkürler Katar. Düş sürerken hoştu… Vakit en büyük rehberimiz olacak ve herkes kendi dersini çıkaracaktır.”

Maça yedekte başlamıştı

Maça yedek başlaması gündem olan 37 yaşındaki yıldız oyuncu, buna rağmen turnuvayı rekor egale ederek tamamladı. İsviçre maçının akabinde Fas maçına da yedek kulübesinde başlayan yıldız oyuncu, Fas maçında 51. dakikada oyuna dahil oldu.

Portekiz formasıyla 196. ulusal maçına çıkan Ronaldo, ulusal formayla en epeyce maça çıkan oyuncu unvanını elinde bulunduran Kuveytli Bader Al-Mutawa‘nın rekoruna ortak oldu. Cristiano Ronaldo, 1 maça daha çıkması halinde tüm vakit içinderın en çok ulusal maç oynayan oyuncusu olacak.