Rıdvan Dilmen: Ali Koç, İsmail Kartal’a kırılmış olabilir

Gattuso

New member
Beşiktaş, Üstün Lig’in 36. haftasında konutunda Fenerbahçe’yi konuk etti. Müsabaka, birinci yarıda atılan karşılıklı gollerle 1-1’lik eşitlikle tamamlandı. TRT Spor’da konuşan Rıdvan Dilmen, derbiyi yorumladı.

“Taraftar, Ali Bey’in (Koç) söylemiş olduği üzere kadro uygun giderken “İsmail hoca ile başlarsın. Makûs sarfiyat “ya işte getirmedi” derler. Jesus konuşuluyor” diyen Rıdvan Dilmen,

“İsmail Hoca basın toplantısında “İkinci hoca olmam” derken -İsmail hoca profesyoneldir ve arkadaşımızdır, fazlaca önemli bir kusur yaptı. Ali beyefendi kadar ekibin yeterli gitmesinden memnun bir adam var mıdır? Mümkün değil. Oyunculardan daha memnundur. Taraftarın gönlü Ali Koç’a karşı kırılmıştı. Fakat son 11-12 haftada İsmail hocadan daha sonra gelen performans memnun etmiştir. Liderler için her şey muvaffakiyete endeksli olmayabilir. “Ben ikinci adam olmam” dediğinde Ali beyefendi kırılmış olabilir. Duyumum yok. Lakin lider “Biz seninle diğer konuştuk. Burada beni milletin önüne attın” demiş olabilir” tabirlerini kullandı.

‘Bomba bıraktı dediğim şey muvaffakiyetle ilgili değildi” diyen Rıdvan Dilmen şu biçimde konuştu, “Ali Beyefendi ‘Bir yola çıkacaksam ben burada ikinci adam olmam’ diyorsa orada önemli biçimde kırılmış olabilir. Hissettiğim bir şey. Duyduğum bir şey değil. Orada bir hassasiyet görüyorum. Jesus’un bu kadar seslendirilmesi… Yoksa hiç bir lider ekip bu biçimde giderken teknik yöneticinin değişme teşebbüsünde bulunmaz yahut Portekiz cumhurbaşkanı ile Jesus’un içinde fotoğraf vermez.

11 maç üst üste yeterli giden bir teknik adam varken, daha evvel de Fenerbahçe’de çalışmışken; hem ekibi tanıyan tıpkı vakitte ekonomik olarak da Jesus’un dörtte biriyle çalışacakken hiç maceraya gitmez. Ancak empati yaptığımızda bu biçimde düşünüyor olabilir. Haksız mı? Değil. Bu ferdî ego değil.

Bir olay yoksa Beşiktaş maçından evvel İsmail Kartal’la uzatmaması için mümkün değil. Mantığı yok. Çok başarılı bir teknik adam. Beşiktaş 2-0 yense ne olacak! Gelmiş grup makûs gidiyordu, almış fırlatmış üst yanlışsız. Lider, bu biçimde bir teknik yönetici profiliyle niye çalışmasın.”