Rıdvan Dilmen tartışmalı konumu yorumladı: Fenerbahçe’nin golü iptal edildi

Gattuso

New member
Fenerbahçe, Harika Lig’in 2. haftasında Antalyaspor’u 2-0 yendi. Müsabakanın 26. dakikasında Luiz Gustavo’nun iptal edilen golü tartışmalara niye oldu. TRT Spor’da konumu yorumlayan futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, sarı-lacivertlilerin nizami golünün sayılmadığını belirtti.

Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe’nin iptal edilen golüyle ilgili, “Tisserand oyuncuya geldi, itti yahut ayağına değdi, ben aradım bulamadım, yardımcı bayrak kaldırdı, hakem de gördü. Kulaklıktan faul de demiştir, düdüğü ağzına götürdü, vazgeçti, tekrar götürdü, bir iddia yaptı. Hakem kestirim yapmaz. Gördün, ya uy ya da varsayım yürütme. İddia yürüterek, gol olmaz diye devam ettirme. Durum auta gitse katiyetle aut verecekti. Ne oldu da yardımcıya uydun? VAR hakemi müdahale edemez, yardımcı temas gördüm demiştir. Açısı hakikat, oyuncuya faul olmadığını tespit ediyor, yardımcıyı görüyor, ısrarla bir bayrak, düdüğü götürecekken indiriyor, tekrar gdolayıyor, Gustavo çat diye vuruyor çatala gidiyor. Antalya’da bir tane oyunu bırakan yoktu. Top ağlara gittikten daha sonra Boffin’in de bir isyanı vardı. Fenerbahçe’nin olağan golü iptal edildi” sözlerine yer verdi.