Rizespor’da Bülent Korkmaz’dan Galatasaray bildirisi

Gattuso

New member
Karadeniz takımında, hazırlıklar Yeni Teknik Yönetici Bülent Korkmaz idaresinde devam ediyor. Mehmet Cengiz Tesisleri’ndeki egzersiz öncesi açıklamalarda bulunan Bülent Korkmaz, yeni devrin hem kendileri hem Spor topluluğu birebir vakitte kent için güzel olması temennisinde bulundu.

Korkmaz, “Tabii ki güç bir müddetç. Bu sıkıntı süreçte güç bir misyonu devraldık. Bunu bilerek geldik buraya. Ben ve grubum kendimize güveniyor ve inanıyoruz. Biz buraya gelirken takımada inandığımız ve güvendiğimiz için geldik. Bu inanma ve güvenme daima birlikte olacak. Kent işin ortasında olacak. Zira daima birlikte birebir hisleri yaşarsak, birebir hisleri hem alanda hem saha haricinde gösterirsek, bu sıkıntı süreçten ligin sonunda çıkan taraf oluruz diye düşünüyorum. Bunun için çabalayacağız, uğraşacağız, her vakit yaptığımız bakılırsavin birebirini yapacağız” diye konuştu.

“Takım halinde oynamaya çalışacağız”

bakılırsavi devralmasının akabinde birinci müsabakasına Galatasaray karşısında çıkacak Korkmaz, “Galatasaray hayli büyük bir topluluk. Avrupa markası olan Galatasaray’da da bu biçimde durumlar olabiliyor. Lakin şu an baktığımızda bizim durumumuz da yeterli değil. Biz elimizden gelen bütün çabayı alanda göstereceğiz. Ekip halinde oynamaya çalışacağız. Biliyorsunuz en az gol atan, en hayli gol yiyen grup ve ortalama olarak en az koşan kadro. Bu istatistikleri aksine çevirmek için uğraşacağız. Baktığım vakit epey kısa bir süre var. hiç bir mazeret sunmadan yolumuza devam edeceğiz. Bunu başarmak, bunların üstesinden gelebilmek için ki ben bunları daha evvel hem Antalya’da birebir vakitte Konya’da yaşadım. Üstesinden geldik, inşallah burada da üstesinden geleceğiz” formunda konuştu.

“Taşın altına gövdemizi koyacağız”

Kimsenin bu biçimde bir durumda olmak istemeyeceğini söyleyen deneyimli teknik adam, “hiç bir oyuncu bu durumda olmak istemez lakin bir gerçek var ki bu durumdayız. Bu durumun üstesinden gelmek için herkes elini taşın altına koymayacak, gövdemizi koyacağız. Amatörlük benim için histir. Duyguyu hissetmeden hiç bir şey olmaz, o duyguyu hissettireceğiz, o ruhu ortaya koyacağız, bunu alevlendireceğiz ve bunu başaracağız” tabirlerini kullandı.

“Hep birlikte yaşayıp, kazanacağız”

Kelamlarına taraftarlara seslenerek son veren Korkmaz, “Bizi desteklesinler. Sonuna kadar, son maça kadar desteklesinler, maçında başından sonuna kadar desteklesinler. Sevmek bir histir, üzülmek de bir histir. Bunu daima birlikte yaşayacağız, birlikte yaşıyorsak başaracağız” dedi.