Şahan Gökbakar’a ‘Ölüyoruz, yardım et’ diye bağırdılar

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
Şahan Gökbakar’a ‘Ölüyoruz, yardım et’ diye bağırdılar Türkiye’yi saran orman yangınlarını söndürmek için havadan ve karadan yapılan müdahalelere devam ediliyor. Marmaris’te olan komedyen Şahan Gökbakar ise Instagram hesabından sık sık canlı yayınlar yaparak yangınların denetim altına alınabilmesi için yardım istiyor.

“UÇAK YOLLAYIN, GELDİĞİNDE ÇEKİP GÖSTERECEĞİM HERKESE”

Canlı yayınlarına sürat kesmeden devam eden Gökbakar, Delikyol Mevkii’nde başlayan orman yangınıyla ilgili bilgi verdi. Botuyla denize açılan komedyen denizin ortasında yaptığı canlı yayında şunları söylemiş oldu:

“Bütün yamaçlar yanacak. Nerede bu uçak? İspanya’dan uçak geldiği ve Marmaris’e yönlendirildiği söyleniyor. Lütfen buraya bir uçak… Havadan müdahale lazım. Burası coştu, epeyce kötü… İki gündür ‘Bu yangın ufakken denetim altına alınsın.’ diyorum lakin dinletemiyorum, anlatamıyorum. Rüzgardan dolayı bu yangın denetim altına alınamayacak. Nerede bu uçak ya? Uçak görmek istiyoruz. Yangın aşağı gerçek büyüyerek, gidiyor. Yangın karadan müdahale edilecek üzere değil. Şuraya uçak gelsin, ben cayır cayır yayın yapıp, onları göstereceğim. Vallahi ‘Uçak geldi’ diye çekip, göstereceğim herkese.”

HELİKOPTER YOLLADINIZ LAKİN ARTIK UÇAK LAZIM”

“Size olan borcumu ödeyemem ancak bu da benim size bir teşekkürüm olsun. Beni bir borazan olarak görün. Ben o uçağı bekliyorum. Telefonum da cayır cayır yanıyor, parmaklarım yanıyor. Helikopter yolladınız, Allah razı olsun. Kim yolluyorsa bin kez razı olsun fakat bu helikopterlik değil, artık buraya uçak lazım. Burası harlanmaya, alevlenmeye başladı. Ben elimden geldiğince, arka niyet gütmeden beşerler ve ağaçlar için bir şeyler söylüyorum. Yanlışım var ise özür dilerim.”

“Ben devletimin, halkımın sıkıntı anında yanında olduğumu göstermek, yangına müdahaleyi hızlandırmak için buradayım.”

“YANGINA KÂFİ DEĞİL”

“Havadaki helikopterden, kıyı güvenlik grubundan Allah razı olsun. Vatanımızın mert, yiğit evlatları burada lakin kâfi değil. Onların da güçleri bir yere kadar. Buraya uçak gelsin, rica ediyorum. Helikopter geziyor lakin sönmüyor zira alan fazlaca büyük. Helikopter 1-2 ton su bırakırken esasen yarısı sıcaktan buharlaşıyor. Benim saldığım drone bile yangının ısısından yandı. Atılan su hafifçeletiyor lakin sönmüyor. Gelin, şunu söndürelim. Gündüzken gelin, söndürelim. Akşam olunca uçak kalkmıyor, helikopter kalkmıyor deniyor.”

“MARMARİS’İN YÜZDE 85’İ YANDI”

“Cumhurbaşkanımıza ve onun etrafındaki tüm yetkililere sesleniyorum. Orman Bakanı’na sesleniyorum.; Marmaris’in yüzde 85’i yandı. Şurası da yanmasın, rica ediyorum. Bakanım; bir talimatınızla bir uçak neredeyse kalkar, buraya gelir. Beni bugüne kadar görmüş en garip biçimde görmüşsünüzdür, affınıza sığınıyorum.”

“SİNİRİMDEN AĞLAYACAĞIM”

Konuşmalarını sürdürdüğü sırada etraftan kendisine, “Ölüyoruz Şahan, yardım et!” biçiminde davette bulunan vatandaşları da kayda alan komedyen, “Ben daha ne yapayım? Vallahi artık sonumdan ağlayacağım. Bakın, ben canlı yayındayken onların bağırışını da duyurmuş olayım” tabirlerini kullandı.