Samet Aybaba’dan Balotelli isyanı!

Gattuso

New member
Geçen dönem Adana Demirspor’u Muhteşem Lig ‘e çıkaran ve yeni dönemde da kadrosunda başında devam eden Samet Aybaba ekibi ile yollarını ayırdı. Tecrübeli teknik adam ayrılığın akabinde Fanatik’ten Orhan Yıldırım’a özel açıklamalarda bulundu.

‘Süper Lig deneyimi olan oyuncular transfer edilmedi’

Ayrılık süreci hakkında konuşan Samet Aybaba, “bu biçimde bir şey olamaz. Balotelli’yi oynatıyorum, niye oynatıyorsun diye karışıyorlar. Oynatmıyorum, bu kere niye oynamıyor diye karışıyorlar. Her şeye karışmaya kalkanlar var. Üstün Lig deneyimi olan oyuncular transfer edilmedi. Ortam bizim çalışmamıza elverişli biçimden çıktı. Muvaffakiyetler diliyorum. Taraftar daima kalbimizde olacak” sözlerini kullandı.

Adana Demirspor birinci 3 hafta sonunda 2 puan toplarken galibiyet alamadı. Çok tartışılan isimlerden Balotelli bir asist yaparken Belhanda ise üç maçta da birinci 11’de başladı lakin 90 dakikayı tamamlayamadı.

Murat Sancak ‘Balotelli ile alakası yok’ demişti

Adana Demirspor Kulüp Lideri Murat Sancak, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Hiç kimse grubun üstünde değildir, Balotelli de değildir. Ülkesine giderken ‘böyle yansılara devam edeceksen, hiç dönme’ denildi. Samet hocayla yolların ayrılması rastgele bir futbolcu yüzünden değildir. Kol kırılır, yen ortasında kalır. Bu niçinle neden, niye üzere yanıtlar aramayın” denildi.