Semiha Yankı’ya 5 yıl mahpus istemiyle dava açıldı

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
Semiha Yankı’ya 5 yıl mahpus istemiyle dava açıldı İzmir’de darbedilip, hakarete uğradığını tez eden trans müzikçi Anıl Şişman’ın kabahat duyurusu ile hazırlanan iddianamede, müzikçi Semiha Yankı hakkında ‘hakaret’, ‘tehdit’ ve ‘sıradan yaralama’ cürümlerinden 5 yıl mahpus cezası istendi.

‘Anıl Petek’ ismiyle tanınan trans müzikçi Anıl Şişman, 22 Nisan’da müzikçi Semiha Yankı tarafınca darbedilip hakarete uğradığını ileri sürerek savcılığa kabahat duyurusunda bulundu. Yankı da kendisini yaraladığı ve hakaret ettiği nedeni öne sürülerek Şişman hakkında cürüm duyurusunda bulundu.

Soruşturmasını tamamlayan Çeşme Cumhuriyet Başsavcılığı, Semiha Yankı hakkında ‘hakaret’, ‘tehdit’ ve ‘sıradan yaralama’ hatalarından 5 yıl mahpus; Anıl Şişman için ise ‘sıradan yaralama’ cürmünden 1 yıla kadar istemiyle iddianame hazırladı. İddianame, Çeşme 1’inci Asliye Ceza Mahkemesi tarafınca kabul edildi.

“SENİ BURADA YAŞATMAM’ DEDİ”

İddianame, Anıl Şişman ve Semiha Yankı’nın savunmalarına yer verildi.

Şişman’ın 10 yıldır tanıdığı Yankı ile ortalarının son vakit içinderda bozuk olduğuna, konuşmadıklarını dediğine dikkat çekildi.

Şişman’ın tabirinde şunları söylemiş olduği açıklandı: “Olay günü Çeşme PTT önünde yürürken Semiha Yankı kullandığı arabayı durdurup, bana hitaben ‘Sen bir dakika buraya gelsene’ diyerek küfretti. Bunun üzerine ‘Abla, saçmalama bu biçimde bir şey yok. Sen niye bahsediyorsun’ diyerek elini öpmek için otomobile gerçek yaklaştım. Yaklaşınca Semiha Yankı sol gözüme hakikat tokat attı. Saçımdan tutup, beni aracın içine çekmeye çalıştı. Kendimi kurtarmak için geriye çekildiğim sırada tişörtüm yırtıldı. Bana bir daha küfürler edip ‘Ben Semiha Yankı’yım, seni burada yaşatmam’ dedi. Kendisinden şikayetçiyim.”

“GÖĞSÜME YAPIŞTI”

Semiha Yankı’nın da iddianamede yer alan savcılık tabirinde Anıl Şişman ile ortalarının bozuk olduğunu belirterek, kendisini 8 yıldır tanıdığını söylemiş olduği aktarıldı.

İddianameye göre, Şişman’ın toplumsal medya üzerinden kendisiyle ilgili hakaret içeren görüntüler paylaştığını belirten Yankı, “Olay günü aracımla seyir halindeyken, ‘Sen o lafları kime söylemiş oldun’ dedim. Bana ‘Ay sen niye üzerine alınıyorsun’ diyerek karşılık verdi. O an sol elimi tuttu. Elimi kurtarmaya çalıştım. İki eli ile göğsüme gerçek yapıştı. Göğüs kısmımda faydalanmalar oldu. Kendisinden şikayetçiyim” dedi.

Davanın görülmesine gelecek aylarda başlanacak. (DHA)