Seren Serengil’in hakaret yargılaması başladı

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
Seren Serengil’in hakaret yargılaması başladı Müzikçi Lerzan Mutlu’ya hakaret ettiği öne sürülen sunucu Seren Serengil’in 2 yıla kadar mahpus istemiyle yargılanmasına başlandı. Serengil’den şikayetçi olduğunu söyleyen Keyifli, “Sanık beni aslına bakarsan uzun mühletten beri çeşitli platformlar aracılığıyla küçük düşürme ve rencide etme amacındaydı” dedi.

Modacı Gülşah Saracoğlu’nun telefonuna, müzikçi Lerzan Memnun’a yönelik hakaret içerikli ses kaydı gönderdiği sav edilen sunucu Seren Serengil’in 2 yıla kadar mahpus istemiyle yargılanmasına başlandı.

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada müşteki Lerzan Memnun ve avukatı Burak Temizer hazır bulundu. Geçtiğimiz günlerde ameliyat olan Serengil ise duruşmaya katılmadı.

“SES KAYDINI KASITLI ATTI”

Duruşmada sanık Seren Serengil’i sanat topluluğundan dolayı tanıdığını ve kendisiyle rastgele bir samimiyeti olmadığını söyleyen müşteki Lerzan Keyifli, “Sanık beni aslına bakarsan uzun müddetten beri çeşitli platformlar aracılığıyla küçük düşürme ve rencide etme emelindeydi. Olay günü bir ödül gecesine davetliydik. Davete gitmek üzere arkadaşım Gülşah Saraçoğlu’nun Nişantaşı’ndaki atölyesinde bir ortaya geldik. Daima birlikte arkadaşlarımızla kahve içtiğimiz sırada sanık Seren Serengil Whatsapp üzerinden Gülşah Saraçoğlu’na ses kaydı gönderdi. Sanığın benim hakkımda ettiği küfür ve hakaretleri içeren ses kaydı, ortamdaki şahıslarca birebir anda ve direkt duyuldu, hepimiz şok olduk. Sanık Seren Serengil aslına bakarsanız bu ses kaydını birfazlaca kişi duysun diye kasıtlı olarak Gülşah Saraçoğlu’na attı zira olay günü Gülşah’ın atölyesinde olduğumuza dair öykü paylaşmıştık, sanık da bunun ardından bu ses kaydını gönderdi. Sanıktan şikayetçiyim” diye konuştu.

“AMACI BU KAYDIN İLETİLMESİYDİ”

Duruşmada tanıklık eden Gülşah Saraçoğlu olay günü kendi iş yerinde elbise provası yaptıklarını söyleyerek, “Elbise provası yaptığımız sırada sanık Seren Serengil’den bana sesli bir ileti geldi. Ses kaydını açtığımda mevzuyu Lerzan’a getirip hakaret içeren kelamlar söylemeye başladı. Olay öncesinde müştekinin benim atölyeme geleceğini bildiği için bilerek ve kasıtlı olarak bana ses kaydı gönderdi. Sanığın maksadının müşteki Lerzan Memnun’a bu ses kaydının duyurulması olduğunu düşünüyorum” sözlerini kullandı.

Müşteki Lerzan Memnun’un avukatı Burak Temizer ise, sanığın ses kaydı attığı kişi Gülşah Saraçoğlu’nun müvekkilinin en yakın arkadaşı olduğunu ve müvekkiline haber vereceğini bilerek ses kaydı attığını belirterek, sanık Seren Serengil’in cezalandırılmasını talep etti.
Mahkeme, sanık Seren Serengil’in daha sonraki celse hazır edilmesi için mühlet verilmesine ve eksik konuların giderilmesine hükmederek duruşmayı erteledi.

TOPLUMSAL MEDYADA GÖRSELİN ALTINA HAKARET İÇERİKLİ PAYLAŞIM YAPTI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, kuşkulu Seren Serengil’in müşteki Lerzan Memnun hakkında toplumsal medyada bulunan bir görselin altında müştekiyi kastederek hakaret içerikli paylaşım yaptığı aktarıldı. İddianamede, şüphelinin Gülşah Saraçoğlu’na müştekiye hitaben küfür ve hakaret içerikli ses kaydı gönderdiği anlatıldı.

Kuşkulu Seren Serengil’in alınan savunmasında kelam konusu kelamları söylemediğinin kaydedildiği iddianamede, şahitlerin hakaret içerikli kelamları duydukları aktarıldı.
Hazırlanan iddianamede, kuşkulu Seren Serengil’in müşteki Lerzan Memnun’a söylemiş olduği kelamların müştekinin onur, gurur ve saygınlığını rencide edici boyutta olduğu belirtilerek şüphelinin ‘hakaret’ cürmünden 3 aydan 2 yıla kadar kadar cezalandırılması talep edildi.