Sıla Şentürk’ün ailesi: Hüseyin Can Gökçek bütün aileyi tehdit etti

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Giresun’da Hüseyin Can Gökçek tarafınca öldürülen Sıla Şentürk‘ün ailesi konuştu. Sıla’nın halası Hayriye Öztürk, zanlının cinayettilk evvel tüm aileyi tehdit ettiğini anlattı.

Giresun’da, 16 yaşındaki Sıla’yı boğazını keserek öldüren ve dün tutuklanan Hüseyin Can Gökçek’in, olay öncesinde tüm aileyi tehdit ettiği ortaya çıktı.

Sabah gazetesine konuşan Sıla’nın halası Hayriye Öztürk, zanlının Sıla’yı, anne Asiye, baba Bekir ve kendisini tehdit ettiğini belirterek, “Sıla ondan uzaklaşmak ve tehditlerinden sakınmak için yurtta kalmaya karar vermişti. O katil, kızımızın ailesini telefonla arayarak tehdit ediyordu. Şikayetçi olduk ve bu biçimde tutuklandı” dedi.

“Sıla yaşadıklarını bize anlatmazdı”

daha sonrasında 4-5 kere telefonda tehditlerin devam ettiğini belirten hala Şentürk, “Ona ‘ateş olsan cirmin kadar yer yakarsın’ dedim. daha sonrasında o katil gelip kızımın canını aldı. Sıla, sırlarıyla gitti. Yaşadıklarını bize anlatmayıp içine atardı. Yurtta kalmasını da kendi istemişti. Katil, belirli ki başına koyduğu cinayeti işlemeye gelmiş. söylemiş olduğini de yaptı. Hepimiz perişan olduk. O katil ne kadar ceza alırsa alsın, içimizin yarası sönmeyecek. Cezaevinde de olsa nefes alacak. En ağır cezayı almasını istiyoruz” diye konuştu.

“Korktuğu için bize söylemedi”

Baba Bekir Şentürk ise “Kızımla en son 20 gün evvel telefonda konuştuk. Balıkçı olduğum için genelde vilayet haricinde oluyorum. Sanıyorum korktuğu için bize bir şey söylemedi. Ben de gemiyle Zonguldak tarafındaydım. Olayı duyar duymaz buraya geldim. Adalet yerini bulacak. Devletimiz hususla ilgili bizi yalnız bırakmıyor. Allah razı olsun” dedi.

TIKLAYIN – 16 yaşında öldürülen Sıla Şentürk’ün babası: Kızımız nişanlı değildi