Sumudica: Sorunları idarenin çözmesi gerekiyor

Gattuso

New member
Spor Toto Üstün Lig’in 24. haftasında Yeni Malatyaspor, deplasmanda karşılaştığı Fatih Karagümrük’e 1-0 mağlup oldu.

Maçın akabinde Yeni Malatyaspor Teknik Yöneticisi Marius Sumudica basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Olağan bir maç olduğunu söyleyen Sumudica, “İki farklı devre oynadık. Birinci yarı yeterli olduğumuzu söyleyemem lakin ikinci yarı oyunu denetim ettik. 6 tane transfer getirdik bonservisi olmayan. Bunlar özgür oyunculardı. 6 oyuncu gelirken 3 oyuncuyu kaybettik. İkisi stoper onlar gitti. Tetteh’i kaybettik. Sakatlandı, bizle birlikte değil. Bunlar olurken puan almak kolay değil” biçiminde konuştu.

“Maaş alamayan oyuncularımız var”

Ekibin ortasında yönetimsel sorunlar olduğunu vurgulayan tecrübeli teknik adam, “Ayrıca ekip ortasında de sorunlar var. Bu sorun hakkında konuşmak istemiyorum. Bu olağan yönetimsel bir sorun. Onlar bu sorunu çözmeliler, ben bu ekibin hocasıyım. Oyuncularımı motive etmeye çalışıyorum. Bugün ekibim alanda motivasyonu göstermeye çalıştı. Konuta döndüğünüzde eşinizle düzgün bir alakanız yoksa bu da uygun sonuç getirmez. Ekibin ortasındaki sorunları idarenin çözmesini bekliyoruz. Uzun vakittir maaş almayan oyuncularımız var. bu biçimde bir grubun hocası olmak kolay değil. Benim durumumu da bilmeli. Herkes Sumudica, Sumudica diye üstüme geliyor. Benim işim de sıkıntı. Lider elinden gelen her şeyi yapıyor. 20 yıllık mesleğimde bu biçimde dramatik durum hiç görmedim” sözlerini kullandı.