Tahir Kıran MHK’nin hakem operasyonundan şad

Gattuso

New member
Kulüpler Birliği Vakfının Maslak’taki merkez binasında gerçekleştirilen toplantının akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kıran, “Beş saatlik bir toplantı oldu. Herkes kendi fikrini söylemiş oldu. Bizim Rizespor olarak fikrimiz, MHK’nin aldığı hakemler sonucunı destekliyoruz, TFF’yi de destekliyoruz. Ben her ne kadar Cüneyt Çakır’ı maçlarıma istemesem de Dünya Kupası’na gitmesini Türk milleti ismine isterdim. Benim maçlarımda yanılgılı kararlar verdiği için istemedim ancak dünyada bizi temsil eden hakemimiz olduğu için onunla alakalı sonucu fazlaca gerçek bulmuyorum.” sözlerini kullandı.

“Konuştuğumuz spekülasyonlarda benim alakam yok”

MHK’nin sonucuyla ilgili her kulübün kendi sonucunı açıklayacağını aktaran Tahir Kıran, şu biçimde konuştu:

“Herkes kendi sonucunı açıklayacak, o denli karar aldık. Geri kalan bütün kararlarda federasyonu destekliyorum. Konuştuğumuz spekülasyonlarda benim alakam yok, olamaz da. Beşerler algı operasyonu peşinde. bu biçimde yapa yapa Türk futbolunu kirlettiler. Çok yürekli bir karar aldı Ferhat Beyefendi. Kimsenin alamadığı bir sonucu aldı. Uzun vakittir alınması gerekiyordu bu sonucun. İnşallah buz dağının görünen yüzü diyorum. İnşallah daha hoş şeyler yapacak. Ben şahsen takviye vereceğim. Genç hakemlerin vereceği kusurlu kararlara da hiç ağzımı dahi açmayacağım. Lakin kasıt var ise o durum farklı. Defter kapandı, yeni bir sayfa açıldı. Pak sayfada yeni şeyler olması lazım.”