Tahir Kıran’dan Galatasaray’a rest: Stadlarına gitmeyeceğim!

Gattuso

New member
Çaykur Rizespor Lideri Tahir Kıran, bir mahallî televizyon programında açıklamalarda bulundu. Yeşil mavili taraftarların istifa davetlerini pahalandıran Kıran, “Taraftarlar son maçta ‘Hamza istifa’ diye bağırdılar daha sonra idare istifaya döndüler. Tamam biz istifa edelim, buyurun gelin yapın. Bugüne kadar gecem gündüzüm Rizespor. Düşlerimde Rizespor görüyorum, o denli kolay değil bu işler. Ateşten gömlek giymek kolay iş değil. Biz taşın altına başımızı, gövdemizi, eşimizi, dostumuzu koyduk. Düştük de düştük. Bırakın bir dönem sonu gelsin, yaparsınız eleştirinizi. Bizim de şevkimizi kırmayın. Çıksın bir delikanlıda goreyim, 25 milyon Euro’nun altına girsin. Ya taraftarlığı öğrenecekler ya da gerekirse maçları Rize’de oynamayacağım. Beni diğer yollara sevk etmesinler. Herkes şapkasını önüne koysun düşünsün, hesap yapsın. Uyku uyumuyorum ben. Olduğumuz durumdan ben mutlu muyum? Yaşadıklarımızı görmüyor musunuz? Önemli manada bize bir mobing uyguluyorlar. daha sonrasında ben bağırınca 25 bin lira ceza. 25 bin lira epey kıymetli değil lakin bizim canımız yanıyor. Bir hakemin düdüğü ile benimle birlikte o kentte yaşayan insanların canı yanıyor” dedi.

”12 final maçımız var”

Bir hoca değişikliğine gittiklerini belirten Kıran, “Bülent Hoca’ya ‘sana muhtaçlığımız var’ dedik. O da kırmadı bizi, geldi ekibin başına geçti. Artık 12 maçlık bir dönemimiz var. 12 tane final maçımız var. 12 final maçından daha sonra buralarda olmayacağız, epeyce daha üstlerde olacağız. Her maça kazanmak için çıkacağız” biçiminde konuştu.

Hafta sonu karşılaşacakları Galatasaray maçını izlemeye gitmeyeceğini açıklayan Tahir Kıran, “İki tane yönetici göndereceğim. İki yönetici dışında de hiç kimseyi göndermeyeceğim, konuk dahil. Bizim maçımıza gelmediler, biz de gitmeyeceğiz. Çıkacağız maçımızı oynayacağız, puan yahut puanlar almaya çalışacağız. Alamazsak da bizim bir kaybımız yok aslına bakarsanız. 4 maça puan yazmadık. Bu alacaklarımız ekstra puan olacak” tabirlerini kullandı.