Tanju Özcan’ı çıldırtan olay: Şevval Sam’ın resmi çalındı

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
Tanju Özcan’ı çıldırtan olay: Şevval Sam’ın resmi çalındı CHP’li Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan, hayranı olduğu sanatçı Şevval Sam’ın ismini bir parka verdi. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda kente gelen sanatkarla açılışını yaptığı parkın girişinde bulunan tabeladaki Şevval Sam’ın resmi çalındı. Lider Özcan, resmi çalanlara isyan etti.

Bolu Belediyesi son devirde yapılan parklara ünlü sanatkarların isimlerini verme sonucu aldı. Lider Tanju Özcan da Kuruçay mevkiinde Hekim Sadık Ahmet Caddesi üzerinde yapılan parka hayranı olduğu sanatçı ve oyuncu Şevval Sam’ın ismini verdi. Akabinde da 30 Ağustos Zafer bayramı faalleri için kente davet ettiği sanatçı ile parkın açılışını yaptı. Şam sonrasındasında kentte bir de konser verdi.

“HAYALLERİMDEM BİRİYDİ”

Açılışta yaptığı konuşmasında sanatkarın büyük bir hayranı olduğunu söyleyen Özcan, “İnsanın bir hayali olur ya, benim hayallerimden bir tanesi de uzun yıllardır hayli büyük hayranlık duyduğum Şevval Sam hanımefendinin Bolu’yu onurlandırmasıydı. Birinci kez Bolu Belediyesi Meclisi’nde bir olumlu ayrımcılık yaptık. olağan olarak sanatkarlarımızın Bolu’da isimleri var. Fakat hayatta olan sanatkarlarımızdan yalnızca Şevval Hanım’ın ismi Bolu’da yaşayacak. Bundan daha sonrada bu biçimde devam edecek” diye konuşmuştu.

Şevval Sam da, “Tanju Lider beni onurlandırdı. Genelde öldükten daha sonra parklara isimler verilir. Yaşarken bu hazzı bana yaşattığınız için beni bu biçimde onurlandırdığınız için fazlaca memnun oldum” demişti.

“İKİ ELİM RESMİ ÇALANIN YAKASINDA”

Belediye Lideri Tanju Özcan, ekim ayı toplantısında sanatkarın isminin yazıldığı tabelada bulunan Şevval Sam’ın fotoğrafının çalındığını söylemiş oldu. Özcan, “Şevval Sam’ın fotoğrafını kim çaldıysa iki elim onun yakasında olsun. Ayıptır ya, hanımın fotoğrafını sökmüşler. Benim astığım resmi neden söküyorlar? Kamuya ziyan bu yaptıkları. Bunu yapan fazlaca büyük bir düşman kazandı. Şayet onu bir yakalarsam cezasını çekecek. Çok büyük düşman kazandı” diye konuştu.