Terim’den başkanlık sinyali: Bekleyelim gorelim…

Gattuso

New member
Galatasaray’ın eski teknik yöneticisi Fatih Terim, Galatasaraylı taraftarların dikkatini çeken açıklamalarda bulundu.

Terim’in GQ’ya verdiği röportajdaki tabirleri toplumsal medyada başkanlık sinyali olarak algılandı.

Terim’in GQ röportajından satır başları şu biçimde:

“Büyük bir Lionel Messi hayranıyım. Benim için bir de Messi, iki de Messi, üç de Messi…

Kendisini tekraren izledim, hala da hiç bir maçını kaçırmamaya ihtimam gösteriyorum. Hatta şu sıralar daha fazla; zira artık son senelerında. Messi’nin 2014 yılında finalde kaçırdığı kupayı kazanmasını ve kendi tabiriyle son Dünya Kupası tertibinde şampiyon olmasını isterim.

‘Yarı finale çıkabilirdik’

Yaptığınız espriyi çabucak anlayan, sizinle birebir lisanı konuşan, vaktinde sizinle tıpkı şeye sevinip, üzülen beşerlerle tıpkı masada olmak isterim.

Gömleğimin renginden, yakasının duruşuna kadar… Tesadüf diye düşünmeyin. Bir de beyaz gömlek giyersem, dikkat etmesi gerekenler olabilir.

2011-12 döneminde Galatasaray’a döndükten daha sonra, kulübümle birlikte birinci iki senede iki şampiyonluk yaşadım. UEFA Şampiyonlar Ligi’nde hoş bir serüvenimiz oldu, çeyrek final oynadık. kimi vakit düşünürüm, tahminen VAR olsa, o dönem yarı finale de çıkabilirdik. Kim bilir!”

‘Bekleyelim ve gorelim…’

Futbolcu, kaptan, hoca, baba, dede, imparator Fatih Terim… Sıralamada geleceğimiz yeni hikayenizin birinci cümlesi nedir?

“her insanın kendi ismine bir varsayımı olabilir lakin bekleyelim ve nazaranlim…

Hiç değişmedim ben. Doğduğum andan itibaren beni ben yapan tüm bildiklerimle yaşantımı sürdürdüm. Lakin dönüştüm, tıpkı vakitte hayli. Beşerler dönüşmekten hiç korkmamalı, hatta bunun üzerine gitmeli.

Eskiden ‘hayır, o isim şu topluluğun sembolü’ dediğimiz bireylerin süratli bir biçimde yer değiştirdiği bir futbol dünyasındayız. Artık gündemler epeyce süratli değişirken hafızalar daha çabuk siliniyor. Ve kimi ceketler de birtakım insanlara büyük geliyor.

Ben Galatasaraylılığı en uygunlardan öğrendim. O yüzden onların Galatasaray’a bakış açıları, kulübü sahiplenişleri bana örnek oldu. Sanırım onlar üzere hareket etmem de epey olağan.

Çok futbol insanından duymuşsunuzdur, ‘eve gelince futboldan konuşmam, kendi maçlarım haricinde hiç maç izlemem, futbolu düşünmem ve zihnimi rahatlatırım.’ diyen. Ben zihinsel rahatlamamı hayal kurarak, bu hayale ulaşmak için kendimi programlayarak yaşarım. Ben futbola aşığım, tüm gün futbol izledikten daha sonra bile gecenin bir yarısı bir televizyon kanalında futbol maçına denk gelirsem, dünyanın en memnun insanıyım. O yüzden zihnimi de vücudumu de futbolla besliyorum ve onunla rahatlatıyorum.”