TFF’yi topa tutmuştu: Uilenberg’e TFF’den sert cevap

Gattuso

New member
Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Konseyi Eğitim Danışmanı Hollandalı eski hakem Jaap Uilenberg, geçtiğimiz gün TFF ve MHK’yi gaye alan sert açıklamalar yaparak nazaranvinden istifa ettiğini duyurmuştu. TFF bahse ait sert bir açıklama yaptı.

“Haddini aşan açıklamaları kabul etmiyoruz”

TFF’den yapılan açıklamada, “Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) bünyesinde Merkez Hakem Heyeti’ne eğitim danışmanlığı yapan Sn. Jaap Uilenberg’in kamuoyuna yansıyan bahtsız sözleri niçiniyle bir açıklama yapma zaruriliği doğmuştur. TFF bünyesinde eğitim hizmeti veren bir şahsın; TFF ve MHK’yı maksat alan açıklamalarının kabul edilmesi mümkün değildir. Sn. Uilenberg’in şahsen TFF İdare Konseyinin aldığı kararlara yönelik “kara sayfa”, “delice” ve “tehlikeli” üzere sözlerinin ülkemiz hakemliği ve spor kültüründe asla yeri yoktur. senelerca ortasında bulunduğu kuruma yaptığı bu saygısızca ve haddini aşan açıklamalarını kabul etmiyor ve açıkça iç işlerimize müdahil olma teşebbüsünü de şiddetle kınıyoruz.” sözleri kullanıldı.

“Etik kuralları mucibince davranmasını kendisine hatırlatıyoruz”

Jaap Uilenberg’in algı oluşturma gayreti ortasında olduğu belirtilen açıklamada, “TFF ile olan kontratının 31.05.2022 tarihinde sonlanacak olması ve bu tarihten daha sonra kendisi ile bakılırsave devam edilmeyeceğini bilmesine karşın farklı bir algı yaratma uğraşı ile gerçek niyetini açıkça ortaya koymuştur. Sn. Uilenberg’in hakemlerimiz üzerinde baskı ve kamuoyunda gerçeği yansıtmayan bir algı oluşturma uğraşını dikkatlice izliyor, senelerca TFF’de fiyatı karşılığında çalışan Sn. Uilenberg’in mesleksel etik kuralları mucibince davranmasını kendisine hatırlatıyoruz.” denildi.