Ünlü atlet yaşadığı cinsel tacizi anlattı

Gattuso

New member
Yaşadığı bu durumdan dolayı kaygılı olduğunu ve korktuğunu söyleyen Ines Henriques, “İşimi yaparken bu biçimde bir durum oldu, bu beni korkutuyor ve endişelendiriyor” diye Facebook’tan yazdı.

50 kilometre yürüyüşte 2018’de Berlin’de Avrupa şampiyonu, 2017’de Londra’da dünya şampiyonu olan 41 yaşındaki başarılı yürüyüş sportmeni Henriques idman yaptığı sırada 1.90’ın üzerinde bir adamın kendisine yaklaştığını anlattı.

“İki üç dakika ortasında oldu”

Caniceira yolunda gerçekleşen olayla ilgili konuşan Henriques, “Genelde herkese düzgün davranırım, ben de ona günaydın dedim. Baktı, durdu ve atlet olup olmadığımı sordu. Evet dedim, daha sonra bana hayli yaklaştığını hissedip uzaklaştım. İdmana devam etmek için hazırlanırken ayakkabılarımı çıkarmak için arabayı açtığımda bana cinsel organını gösterdi. Bütün bunlar iki üç dakika ortasında oldu” diye konuştu.

Mevzuyla ilgili olarak şikayette bulunduğunu belirten Henriques, failin çabucak hemen yakalanamadığını belirtirken “Bu bir kabahattir, bayan olarak susmamalıyım. hiç bir bayan cinsel taciz karşısında susmasın” dedi.