Ünlü kişisel yaralanma avukatı Larry H. Parker 75 yaşında öldü

Joachim

Genel Mod
Global Mod
Televizyon reklamlarında “senin için savaşacağına” söz veren ve Los Angeles'taki oturma odalarının vazgeçilmezi haline gelen kaza ve kişisel yaralanma avukatı Larry H. Parker, 6 Mart'ta San Juan Capistrano, Kaliforniya'da öldü. 75 yaşındaydı.

Ölümü, sebebini açıklamayan oğlu Justin Parker tarafından doğrulandı.

Yıllar geçtikçe Angelenos, Bay Parker'ın kişisel havası ve vaadiyle tanındı; yüzü şehirdeki reklam panolarında ve televizyon reklamlarında göründü.

Bir hokey kavgasından Bay Parker'ın takım elbiseli ve gözlüklü, iki eliyle masanın üzerinde hazır duran bir görüntüsüne kadar uzanan bir reklamda anlatıcı, “Konu kanuna gelince, büyük sopası olan birini istersiniz” diyor. mahkeme salonundaki hesaplaşma için.

Bay Parker başka bir reklamda “Bazen insanlar bana televizyon reklamlarında neden bu kadar kızgın göründüğümü soruyorlar” dedi. “Gerçek şu ki kızgınım. Büyük sigorta şirketleri küçük insanlardan faydalandığında sinirleniyorum.”

Reklamları, ekrandaki tehditkar varlığı davacının avantajına kullanılabilecek yasal bir haydut imajını geliştiriyordu.

Görünüşe göre yaralılar, firması Larry H. Parker Hukuk Bürosu'nun hizmetlerinden yararlanmaya istekliydi. İnternet sitesine göre şirket, 50 yıl önceki kuruluşundan bu yana kararlardan ve uzlaşmalardan 2 milyar dolardan fazla para kurtardı.

Bay Parker, 1995 yılında Los Angeles Times'a verdiği bir röportajda “Tüketicinin haklarını önemseyen birini görmesini istedim” dedi. “Beni görüyorsun, gerçek adam.”

Pek çok reklamın özü, yaralanma veya sıkıntı mağdurlarının bir dizi ifadesiydi, ancak şirketin 800 numarasının yer aldığı büyük pankartın altında, raporların “yaralanma mağdurlarını hayali bir şekilde taklit eden aktörlerin” dramatize edildiğini belirten küçük yazılar vardı. Davalar.”

Reklamlar, kişisel yaralanma avukatları arasında popüler olan sevimsiz bir markanın kesin bir parçasıydı, ancak Bay Parker, kendisini meçhul sigorta devlerine karşı güçsüz hissedenlerin şampiyonu olarak konumlandırdı.

Parker, Times'a “Sigorta şirketleri bu insanlara adil davranırsa benim gibi insanları işsiz bırakırlar” dedi.

Larry Hugh Parker, 26 Ağustos 1948'de Philadelphia'da Ben Parker ve Netty (Reardon) Parker'ın çocuğu olarak dünyaya geldi.

1970 yılında Los Angeles'taki California Eyalet Üniversitesi'nden psikoloji diplomasıyla mezun oldu. Southwestern Hukuk Fakültesi'ne gittikten sonra, LinkedIn profiline göre 1973 yılında Kaliforniya Eyalet Barosu sertifikası aldı.

Bay Parker'ın hayatta kalan eşi Irene Parker'dır; oğlu Justin; iki kız, Shelley ve Jodi Parker; ve üç torunu.

Şirketin reklamları 1982 civarında yayınlanmaya başladı. Daha sonra, OJ Simpson davası sırasında, izleyicilerin televizyon ekranlarına yapışmasıyla reklamları daha fazla ilgi gördü ve küresel bir kültürel an haline geldi. Ancak duruşma sırasındaki kur yapma süresinin de daha kalabalık olduğunu söyledi.

Bay Parker, 1995 tarihli Times makalesinde “Yararlı ve acı verici” dedi ve şöyle devam etti: “Faydalı çünkü çok daha fazla insan izliyor. Öte yandan canınız acıyor çünkü erişim sizden önce reklamınızı yayınlayamıyorsunuz.”

1994 tarihli bir Times makalesine göre, bu tür reklamların, şirketin reklama yılda harcadığı yaklaşık 1 milyon doların yanı sıra, gizli maliyetleri de vardı.

Onun ve bazı rakiplerinin reklamları Kaliforniyalı milletvekilleri arasında öfkeye yol açtı. Milletvekilleri ve bazı duruşma avukatları, potansiyel davacıların hukuk sistemini kişisel çıkarları için istismar edebileceklerine inanacaklarından endişe ediyordu.

California Dava Avukatları Birliği'nin bir sözcüsü 1994 yılında Times'a “Herkes bu reklamlara baktığında ortak bir mesaj görüyor” dedi. “Sistemi sökerek çok para kazanabilirsiniz.”

Ancak Bay Parker, herkesin karşılık verme şansına sahip olması gerektiğine inanıyordu.

Her zaman saldırı altındayız dedi. “Fakat günün sonunda herkesin hayatta bir avukata ihtiyacı var.”