Uğur Dündar’dan Yılmaz Özdil’e: Benim cenazeme gelmeyeceksin, yazıklar olsun sana

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Sözcü müellifi Yılmaz Özdil, Twitter üzerinden “Dürüst ve emniyetli (!) araştırmacı gazetecilerin SBK (Sezgin Baran Korkmaz) aşına su katmak istemem lakin, SBK’nın kafakola aldığı gazetecilerin listesi ABD’de açılan davanın iddianamesinde yazıyor… Kimlere televizyon kanalı kurdurdukları bile orada yazıyor!” dedi. Gazeteci Uğur Dündar, Özdil’in paylaşımına ait “Yılmaz Özdil benim cenazeme gelmeyeceksin sana hakkımı helal etmiyorum. Sen nasıl olur da benim namusuma, gururuma ima yollu laf söylersin, ayıp değil mi utan be utan!” kelamlarıyla reaksiyon gösterdi.

Özdil başka paylaşımında ise şu tabirleri kullandı:

“SBK’nın kafakola aldığı gazetecileri, kime hangi televizyonu kurdurduklarını biliyorum lakin söylemem demedim, bilakis açık açık söylüyorum, ABD’deki iddianamede yazıyor… Dürüst ve sağlam (!) araştırmacı gazeteciler niçin bu konudan hiç bahsetmiyor diye soruyorum?”

Tele 1’deki yayın sürerken Yılmaz Özdil, “SBK iddianamesinde yazılanları sordum, Tele1’de bedelli ağabeyim Uğur Dündar’la Tuncay Mollaveisoğlu beni eleştiriyor, sormayayım bu biçimde…” paylaşımı yaptı.

Özdil’in savlarına, o sırada TELE 1’de canlı yayınlanan ve Tuncay Mollaveisoğlu’nun sunduğu Anında Manşet programında konuşan Uğur Dündar, sert reaksiyon gösterdi.

“Nasıl olur da çamur atmaya yeltenirsin?”

Dündar şu sözleri kullandı:

“Sen benim ne kadar namuslu olduğumu bilen bu ülkedeki iki üç beşerden birisin. Birisi Müjdat Gezen’dir, İkincisi sensin. Sana kardeşim dedim. Sen nasıl olur da ‘değerli ağabeyim’ dediğin, yere göğe sığdıramadığın bir beşere ima yollu dahi olsa çamur atmaya yeltenirsin”

Dündar, Özdil’in kendisine “değerli ağabeyim” diye ileti attığını da tabir ederek, “Değerli ağabeyim deme sen artık bedelsiz Yılmaz’sın” reaksiyonu gösterdi.