Vitor Pereira’dan oyuncularına moral konuşması

Gattuso

New member
Fenerbahçe’nin çalıştırıcısı Vitor Pereira, öğrencilerinden başlarını öne eğmemelerini istedi.

2-1 kaybedilen Aytemiz Alanyaspor maçından daha sonraki birinci idmanda ekip ile motivasyon konuşması geçrkleştitren Portekizli teknik yönetici: “Futbol sıkıntı bir iş, sıkıntı bir meslek. Lakin bizler farklı olduğumuz için buradayız. Etraftaki insanların ne dedikleri bizi tanımlamaz. Bizi bizim karakterimiz, yansılarımız tanımlar” dedi.

“Dün oynamış olduğunuz oyundan dolayı sizinle gurur duyuyoruz. Bu ligde 5 puanlık fark epeyce az. Puan kaybı kıymetli lakin aslolan dönemi kazanmak. Bunun için epey çalışmaya devam edeceğiz. Dünkü üzere devam edersek inanın bana fark kapanır.” biçiminde konuştu.

Oyuncularına bir günlük müsaade veren 53 yaşındaki teknik adam; “Yarın ailelerinizle olun, başınızı boşaltın zira buna hepimizin gereksinimi var. çabucak hemen önümüzde uzun haftalar var. Her puan, her maç değerli. Kazanılacak epeyce maç ve puan var. Sabredecek, kırılma anlarında büyük ekip tepkisi gösterecek, ayaklarımız yere basacak, birbirimize takviye olup daima bir arada kazanmayı alışkanlığa dönüştüreceğiz. Ben de 10 gündür Samandıra’dan hiç çıkmadım. Müsaade yapın başınızı toplayın” dedi.